Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Informatikai szakirányon...

Informatikai szakirányon belül mit érdemes elvégezni, amivel munkát is lehet szerezni?

Figyelt kérdés

Emellett még az lenne fontos, hogy ne legyen a képzés nagyon drága.

Programozáshoz nem értem (bár pascalt tanulok, nem igazán jön be).

Rendszergazda, it biztonságtechnikus, ilyesmik érdekelnének, de az angol tudásom gyenge (németet tanulok).

Informatikán belül leginkább a szoftveres, a hardveres rész kevésbé érdekel.



2013. jan. 12. 19:34
 1/7 anonim ***** válasza:
1., Angol nyelvtudás középszinten elvárt, a számítógépek világában.
2013. jan. 12. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Igen tudom. (bár több informatika, és szakmai tanárom nem beszél angolul, és nem tanárként kezdtek).

Tanulok angolt, és az informatikában használt kifejezéseket megértem, illetve pl. a gép hibaüzeneteit. De beszélni alig tudok angolul.

2013. jan. 12. 19:40
 3/7 anonim ***** válasza:

Jaa értem:)

Hát sajnos én is a programozást tudtam volna javasolni.

2013. jan. 12. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszi. Abból gondolom: java, android, ios, c++, html5 <- ezekre van igény leginkább
2013. jan. 12. 19:45
 5/7 czibles ***** válasza:

Kezdésnek egy mérnök informatikus diploma. Közben lehet csinálni egyéb képzéseket.

Programozás, pedig minden szakterülethez kell valamilyen szinten.

2013. jan. 12. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
azt értem.. azért gyakorlom a pascalt (iskolába azt lehet tanulni.. és elvileg egyszerű) szóval majd lehet, próbálkozok másik nyelvvel, de nem akarok programozó lenni, és magas szinten használni.
2013. jan. 12. 20:09
 7/7 anonim ***** válasza:
Mérnökinfóval is az a "gond", hogy ott is kell programozás. Ugyan úgy mint proginfón van progalap, prog1, prog2. mondjuk mérnökinfón nincs programozási nyelvek kurzus. de ha diplomát akarsz informatika szakirányba, akkor mindenhol kérik a programozást magas szinten.
2013. jan. 12. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!