Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Van különbség az önköltséges...

Van különbség az önköltséges és az államilag finanszírozott képzés között a költségen kívül?

Figyelt kérdés
Azaz ugyan az az órarend és a közösség, vagy valamilyen szinten elkülönül? (Semmelweisen gyógytornászra szeretnék jelentkezni, van értelme mindkét formát megjelölnöm?)
2013. jan. 12. 23:36
 1/6 anonim ***** válasza:

képzési szinten abszolút nem különböznek.

de általában az önköltségesek nem igényelhetnek plusz "juttatásokat". mint például szoctám, kollégium stb stb

2013. jan. 12. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Gondolom, hivatalosan nincs különbség. Amit én észrevettem ÁOK-n, az az, hogy minket, magyar állami támogatottakat sokkal keményebben kérnek számon, szigorúbban értékelnek, mint a (külföldi) fizetős diákokat. Például egyszer voltam bonctermi konzultáción, és ha én nem értettem meg elsőre valamit, és visszakérdeztem, akkor egyből leoltást kaptam, hogy nem figyelek. Ezzel szemben volt olyan külföldi hallgató, aki hatodszorra sem volt képes felfogni, hogy az az izom a musculus supinator, amelyiket átfúrja a nervud radialis. Neki baromi higgadtan elmondta a tanár hetedszerre is. de hát ez nem is meglepő, hiszen a fizetős hallgatók pénzének köszönhetően tartható fenn ezen a színvonalon az egyetem.
2013. jan. 13. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Utolsó, minek tanulsz, mi leszel? Tök jó, irigy vagyok. :)
2013. jan. 13. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
SE-n vagyok orvostanhallgató. Szeretem:)
2013. jan. 13. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

és mennyire "gáz" önköltségesen tanulni? mármint a külföldiek azért más tészta kicsit gondolom, mintha magyar tanuló vagyok. különböző baráti körök is alakulnak ki az államilag finanszírozottak és az önköltségesek (nem külföldiek) között?

köszönöm amúgy a válaszokat :)

2013. jan. 14. 00:58
 6/6 anonim ***** válasza:
nincs a homlokodra irva. meg persze senkit sem érdekel. mindenki a saját problémájával foglalkozik.
2013. jan. 14. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!