Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Milyen irányba? . A tanulmányi...

Milyen irányba? . A tanulmányi eredményeim jók, kitűnő vagyok. Gondolkodom, milyen irányban érdemes egyetemeket nézni, mert még csak annyit tudok, hogy, szeretnék egy stabil, viszonylag jól kereső állást. Folyt köv.

Figyelt kérdés

Jelenleg egy 6+1 osztályos gimnáziumba járok 11. osztályba (Szent Imre Gimnázium, Esztergom /a régi egomi István, már ami maradt belőle/).


Úgy érzem a logikám és a problémamegoldó képességem kifejezetten jó.

Matekból elég jó vagyok, és a fizika is elkezdett érdekelni.

Valamilyen szinten az info is érdekel, de úgy tudom, azzal nem érdemes gondolkodni.

Idén nyelvvizsgázok németből, jövőre angolból, de a gimnázium végére legalább németből megcsinálom a felsőfokút is.


Nekem ajánlották a gépészmérnök szakot többen is. Ez tényleg ilyen jó lehetőség, ha rendesen megtanulja az ember?


Nagyon örülnék, ha személyes tapasztalatokat is írnátok, azt hiszem lenne majd még pár kérdésem..


A válaszokat előre is köszönöm.



2013. jan. 13. 19:55
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%

Mi az hogy, nagyon is jó lehetőség. Pláne ha tudsz külföldiül :D

Én is gépészre akarok menni, de sajna nekem is van még egy évem.

2013. jan. 13. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim válasza:
Tesóm is egy 6 osztályos gimnáziumban járt, most másodéves a BME gépészmérnöki karán. Nagyon tetszik neki, mesterképzésre akar menni. aki elvégzi a szakot szinte azonnal kap jól fizető munkát, de a felvettek kb. 50%-a kibukik, még az elején a képzésnek. Nem tudom milyen a matekod tesómnak heti 7-8 matekórája volt gimiben, és azt mondta, hogy szinte csak neki meg a volt osztálytársainak nem voltak gondjai a kezdetektől. Most már 3. szemeszterben nekik se olyan egyszerű ;) És állandóan tanulnak. Szóval annyit tudok mondani, hogy jól gondold meg mert egyik mérnöki szak sem sétagalopp. Remélem segítettem :)
2013. jan. 15. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:

hát volt egy év amikor 0 volt a matektanítás, de tervezem fevenni az utolsó 2 évre a matek, fizika faktot...


tudom, hogy sokat kell tanulni, de sztem nincs egy hasonlóan keresett szakma se, amire nem kell sokat tanulni...

2013. jan. 15. 21:36
 4/20 anonim ***** válasza:
100%
Villamosmérnök, gépészmérnök, vegyész. Ezekkel könnyen találsz munkát és az sem hátrány hogy már a suli alatt is "könnyű" gyakornokként elhelyezkedni.
2013. febr. 12. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
Vegyészt ajánlani, mikor nem is írta a kémiát ???
2013. ápr. 1. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:
kémiábòl is 5-ös vok de a fizika jobban megy sokkal.
2013. ápr. 1. 22:32
 7/20 anonim válasza:
Jöhetsz járműmérnökire is, én jövőre kezdek a BME -n
2013. máj. 12. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%
Kivánom, hogy találd meg a számításodat, de olyan dolog nincs, hogy "stabil, jól kereső állás".
2013. máj. 13. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:

Járműmérnök pesten, hajó vagy repülőmérnöki szakirány.

Ezzel a szakkal itthon is elhelyezkedhetsz 500 ezer feletti fizetéssel...

2013. júl. 16. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:
ez érdekes :) erről tudsz mondani vmit bővebben? :)
2013. júl. 16. 21:30
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!