Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Szerintetek nekem való ez a...

Szandy :) kérdése:

Szerintetek nekem való ez a szak v. kezdjek el másban gondolkodni?

Figyelt kérdés

Sziasztok :)

Jó tanuló vagyok:a bizonyítványom átlaga 4,8.Szeretek az emberekkel foglalkozni,meghallgatni és tanácsot adni Nekik(ha tudok).Ezért is gondoltam úgy,h Pszichológiát szeretnék tanulni.

Egyéb infók magamról:szabadidőmben zongorázok v. olvasok;nem akarok egoista lenni,de úgy veszem észre,h minden emberrel meg tudom találni a közös hangnemet...sőt;nagyon átérzem az emberek érzéseit és tényleg nagyon kíváncsi vagyok a lelkivilágukra.

Ha tudtok más szako(ka)t is ajánlani,nagyon megköszönném az ajánlásaitokat :)


Az tényleg igaz,h bölcsészdiplomával nem érek semmit és nem fogok munkát találni???



2013. jan. 14. 21:22
 1/9 anonim ***** válasza:
87%
Pszichológus Bsc diplomával rengeteg a munkanélküli.
2013. jan. 14. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Ha mindenáron ezt szeretnéd, és küzdenél is érte, akkor a pszichiáter képzést ajánlom. Pl az egész országban két darab gyerek pszichiáter van, nem kevés pénzért vállalnak betegeket.
2013. jan. 15. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
49%

Pszichiáterként tényleg könnyebb elhelyezkedni, megbecsültebb állás is.

DE! a pszichológia bölcsészképzés, 3 év Bsc (+ 2 év Msc), míg a pszichiáter orvosira jár 6 évet majd még 5 év rezidens-és szakképzés. Nem mindegy hogy bölcsész vagy orvos lesz az illető.

2013. jan. 15. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
76%
Én ajánlottam a pszichiátert. Tudom hogy orvosképzés, de legalább lesz vele munkája, míg pszichológusként 3 év alatt kap egy viselkedés elemző diplomát, utána még mennie kell mscre hogy pszichológus legyen, és kevés eséllyel elhelyezkedjen, nem túl sok pénzért....
2013. jan. 15. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Pszichiáter azért nem nagyon szeretnék lenni,mert nem támogatom,h vlkit egyből gyógszerekkel kezeljenek...(de ez a saját véleményem,nem kell leszólni)

De azért tudnátok linkelni egy olyan oldalt v. esetleg írni pár sort a Pszichiáter-tanulásról(hol lehet,kb mennyi a ponthatár,stb.) :)

2013. jan. 16. 15:07
 6/9 anonim ***** válasza:
Először 6 év orvosi, utána szakosodhatsz pszichiátriára. Ponthatár pedig az ami orvosira ugyebár.
2013. jan. 16. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Az orvosira nem 2 emelt kell???
2013. jan. 17. 19:54
 8/9 anonim ***** válasza:
De igen. Plusz nyelvvizsga. Senki se mondta hogy egy kell:-)
2013. jan. 18. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
És azok milyenek lehetnek???
2013. jan. 18. 19:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!