Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mit csinál konkrétan egy...

Mit csinál konkrétan egy ifjúságsegítő? Megéri elvégezni ezt a felsőfokú szakképzést?

Figyelt kérdés
2013. jan. 15. 17:41
 1/3 anonim válasza:
100%

Ez egy hosszú, hosszú történet.

a legtöbb helyen azt olvashatod hogy nem tudsz vele elhelyezkedni, és hogy nem jó semmire...

Ez részben igaz...talán egészben...de csak ha hagyod...

Az én olvasatomban az ifjúságsegítő feladata a fiatalok társadalomba való beillesztésének a segítése különféle eszközökkel. Az ifjúságsegítő legyen jártas, és naprakész a média eszközeinek használatában, ezáltal érheti el sikeresen a mai fiatalokat.

Legyen jártas a nonformális pedagógiai módszerekben, hogy az iskolai formális oktatás mellett érezzék a fiatalok hogy ez más, és legyen vonzó számukra, önkéntesen akarjanak részt venni a tevékenységekben, ne kényszerből vagy rászorultságból.

Szóval ez a szakember foglalkozik a fiatalokkal, mint erőforrással, és annak a lehető leghatékonyabb kibontakoztatásával, a jövő érdekében.

Jól hangzik mi?

Persze erre így nemigazán van kereslet... Van viszont sok pályázati lehetőség, érdemes csinálni civil szervezetet, és úgy munkahelyet teremteni magunknak, lesni a pályázatokat.

Rengeteg eus pályázati lehetőség van külföldi képzésekre, hosszú távú külföldi támogatott önkénteskedésre, csereprogramokra, rengeteg mindenre.

További információkat találhatsz képzésekkel és lehetőségekkel kapcsoaltban

a www.mobilitas.hu, valamint a www.eurodesk.hu oldalakon.

Vagy ha gondolod írj üzenetet, és én is szívesen segítek.

Szóval igyekezni kell, és az ember feltalálja magát. :)

2013. ápr. 4. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Ez igazán lelkesítő iromány volt. :))

Az a helyzet, hogy én csak efféle irányban való elhelyezkedésre érzek vágyat/ingert. Semmi más nem áll közel hozzám. Így pedig hiába kapom folyton a negatív véleményeket, miért kezdjek el más területen gondolkodni, ha ez az, ami lázba hoz?

2013. ápr. 5. 23:09
 3/3 kata7777 válasza:

Idén fogom befejezni ezt a szakképzést. Nekem tetszett, érdekes, fontos és hasznos szakma, csak nem igazán ismerik és nem tudják mit is takar pontosan.

Önmagában a szakképesítéssel nehéz elhelyezkedni, mindenképp kell valami hozzá passzoló diploma is.

Pl. tanító, óvodapedagógia, szociálpedagógia, szociális munka, szociológia stb.

Diplomával együtt már jobbak az esélyek a munkaerőpiacon.

2014. márc. 25. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!