Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Véglegesítették már az felsőok...

Véglegesítették már az felsőoktatási rendszert (keretszámok, tandíj stb)? A tüntetések óta nem követem az eseményeket

Figyelt kérdés

2013. jan. 16. 21:18
 1/5 anonim válasza:

Egy a biztos.


Aki tanulni akar az tanulhat, de annak az időnek vége, hogy a diákok mindennel foglalkoztak csak azzal nem ami a dolguk és a kötelességük-a tanulás.

2013. jan. 17. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Szerintem várd meg a január 31-én megjelenő tájékoztató hivatalos kiegészítését, abban lesznek végleges infók.
2013. jan. 17. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:

Az az egy biztos hogy mindenhol lesz államilag támogatott hely! Azt meg én sem ellenzem hogy nem fizeti jövőre az állam egy csomó olyan diák tanulmányait akik úgymond csak "vannak" az egyetemen, bejárogatnak, buliznak,csajoznak,piálnak ezerrel és ez megy 4-5 évig...

Ez már nem ide tartozik de azt azért elmondanám hogy én nem tudom megérteni az olyanokat akik egy lazább szakra jelentkeznek ahelyett ami ér valamit. A nagyon nehéz szakok mellett is bőven lesz időd bulizásra ha akarsz meg mindenre. Ha tanulsz is napi 3-4 órát, meg bejársz heti 4x6-7 órát akkor is van napi 6-8 óra szabadideje egy főiskolásnak, vagy csak én gondolom így?

2013. jan. 18. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
és azokkal a már főiskolás/egyetemista hallgatókkal mi lesz, akik tavaly pont belefutottak a keretszám drasztikus lecsökkentésébe? kicsit úgy tűnik nekem, hogy a 2011-ben és a 2013-ban kezdőkkel szemben a 2012-esek hátrányba szorulnak...
2013. jan. 19. 14:55
 5/5 anonim ***** válasza:
Én itt a tipikus "visszanyalt a fagyi" szindrómát érzem. Végül ki fog derülni sajnos, hogy az eredeti 40000 fős részösztöndíjas bejelentéssel jobban járt volna mindenki. Most 50000 helyet emlegetnek, ami szép is lenne, de közben drasztikusan vonják el a pénzt az egyetemektől, így nem lesznek képesek ennyi embert fogadni. Az eredmény annyi lesz ahelyett hogy a képzés költségének felét fizette volna az állam, és ezzel az egyetemeknek is lett volna pénze, hogy sokkal kevesebb embert fognak felvenni, hiába az 50000 ígért hely..
2013. jan. 22. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!