Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mi történik akkor ha februárba...

Mi történik akkor ha februárban jelentkezem felsőoktatási intézménybe és felvesznek viszont a nyár folyamán úgy döntök hogy mégsem akarok járni?

Figyelt kérdés
Ez esetben köteleznek rá? És ha költségtérítéses szakra jelentkeztem, kifizettetik velem? Vagy meggondolhatom magam még szeptember előtt?

2013. jan. 17. 10:45
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Egyszerűen nem iratkozol be. Nem köteleznek semmire. De,ha nem iratkozol be, akkor érvényét veszti a felvételed. Tehát, ha később mégis mennél az adott szakra, újra kell felvételizned.
2013. jan. 17. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Meggondolhatod magad. A rendszer hagy kiskaput azok számára, akik még nem nőttek fel, és nem elég érettek a továbbtanuláshoz.
2013. jan. 17. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
:) utolsó, köszi az irónikus hangvételt. számítottam ilyesmire. fogalmad nincs ki vagyok és milyen életet élek, maradjunk annyiban. Semmi sem csak fekete vagy csak fehér. Üdv. Első válaszoló: köszi
2013. jan. 17. 11:32
 4/6 anonim ***** válasza:
49%
Ja, semmit sem tudok, csak azt, hogy ha valaki felvételizik valahová, de nem iratkozik be, azzal talál elveszi a helyet olyantól, aki csak egy ponttal maradt le.
2013. jan. 17. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
nem fogom emiatt rosszul érezni magam azt elhiheted. ennyi erővel azt is mondhatnánk hogy ha Bori néni boltjàba jársz vásárolni, nem Teri nénijébe azzal Teri nénitől veszed el a profitot... vannak ennél nagyobb gondok is a világban hidd el, nem tudsz mindig mindenkinek jót tenni mint valami irgalmas szamaritánus. Nem én fogok keresztbe tenni a sok millió továbbtanulónak, hanem a rendszer tesz keresztbe. Mindenkinek így kell kalkulálnia mikor beadja a felvételijét. Nekem is, akár hiszed akár nem.
2013. jan. 17. 12:34
 6/6 anonim ***** válasza:

Igen, ha nem iratkozol be, akkor érvényét veszti a felvételi eljárás eredménye, de ez benne is van a levélben/e-mailban, amit majd postáznak ha felvettek.

Olyan helyre add be a jelentkezést, ahová tuti felvesznek és amit tényleg ki akarsz tanulni, plusz 100 % hogy el is végzed a tan.szer-ben foglalt időkereten belül. Lassan újra kiváltság lesz a felsőoktatásban való tanulás sajnos, ezért becsüld meg ha bekerüész. Szóval jól gondold meg, időd még van.

2013. jan. 17. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!