Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Szerintetek állattenyésztő...

Szerintetek állattenyésztő szarvasmarha vagy traktoros legyek? Melyiket választanátok?

Figyelt kérdés

#továbbtanulás #tanulás #magyar #traktor #MTZ #tehén #Zetor #választás.pályaválasztás #álet
2013. jan. 17. 15:58
 1/8 anonim ***** válasza:
Ez függ attól hogy helyileg hol vagy mert pl Magyarországon én egyik sem lennék...
2013. jan. 17. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

én az Alföldön élek

hajdú-bihar megyében

2013. jan. 17. 17:26
 3/8 anonim válasza:

Szarvasmarhaként akarsz állatot tenyészteni, vagy mi?

Így értelmetlen az egész!

Ami biztos, hogy egyiket sem ha nem muszáj!


1. Az állattenyésztés nem nagyon életképes dolog, traktorosnak sem mindegy hová mégy mert lehet, hogy a leghitványabb ócskavasakat rakják alád. Szóval helye válogatja, de én ebben az esetben a 2.at választanám akkor is!

2013. jan. 18. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 miki 2000 válasza:
a szarvas marha drága de a tartása is nameg a tehéntej felvásárlási ár se olyan túl jó.ha van mondjuk 2 tehened azokat be fedezteted születik természetesen 2 borjú a borjú ára 50 000-100 000ft-ig van tehát mondjuk egy borjú olyan 75 ezer ezt szorozd meg kettövel az 150 000ft félévente tehát érdemes több tehenet venni az állatok természetesen betegek lehetnek de ha oda figyelszrájuk akkor nehezeben kapnak el valamilyen betegséget.a traktoros szakma az már olykor megéri olykor nem a mostni nyáron a szárasság miatt nem érte meg de szerintem mind a kettöt csináld mert lehett elvégzed a tehenek körüli munkát és mehetsz is a földre haza jösz megint foglalkozol az állatokkal és pihensz a kettöböl meg lehet élni de egyedünl egyikböl sem de ha csak egyet akarsz akkorválaztani akkor szerintem a szarvasmarha tenyésztést válaszd.
2013. jan. 19. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
szerintemis csináld a 2 öt együttmár csak azért is mert összefügg a 2 traktoros megtermeli a szarvasmarhának a takarmányt igy sokkal nagyob hasznot lehet elérni ha magadnak termeled meg a takarmányt mintha megvennéd..de ha munkahejre gondolsz akkor a traktotost választanám..csak könyeb ülni a géppbe mint 2 kézzel dolgozni..de egyik se könnyü van tapasztalatom
2013. jan. 20. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:

Csak akkor legyél tehenész,ha lesz legalább ötven tehened meg fejőházad,a bikaborjakat pedig leadod a vágóhídra 4-5 mázsás korukban.Ügyesen ki kell használni minden támogatási lehetőséget,akkor lehet hogy nullára kijössz minden évben,amellett hogy rámegy az életed,egészséged,a családod meg a fiatalságod.Traktoros is csak akkor legyél ha sajátmagadnak traktorozol.

Üdvözlettel: 1 állattenyésztő traktoros.

2013. jan. 22. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
hat en szarvasmarha nem lennek xd,de a traktoros jobban hangzik en az lennek a helyedben.
2013. máj. 4. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Legyél mind együtt: Traktoros marha állat!
2013. máj. 20. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!