Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Újraérettségizés 2013-ban,...

Újraérettségizés 2013-ban, segítene valaki?

Figyelt kérdés

Szóval, nem voltam valami jó tanuló,az érettségim mindenből 3-mas lett 2010-ben. ( nem buta vagyok,hanem a lustaság miatt) De rájöttem,hogy szeretnék egyetemet végezni és kellő motivációt érzek a tanulásra.

Jogi egyetemre szeretnék jelentkezni,államilag támogatottra,ezért újraérettségiznék töriből. Viszont németből emelt szintüt tettem anno, idén mehetek középszintre is? Hogyan vannak most a ponthatár számítások? Törit és idegen nyelvet duplázzák vagy az egész érettségit nézik és menjek mindenből? Ha mindkettőből elérek egy 90-95 %-ot , az elég lesz ahhoz,hogy bejussak vagy miből szerezhetnék plusz pontot így,hogy eltelt lassan 3 év ?

Köszönöm a válaszokat!


2013. jan. 18. 17:16
 1/2 anonim ***** válasza:

Nézd meg a pontszámítást a felvi.hu-n vagy neten csomó más helyen is fent van!

Akármiből (amiből van középsulis jegyed) érettségizhetsz újra, akár közép-, akár emelt szinten. Nyilván egy tárgyból csak egy szinten, mivel egyidőben van a kettő. (De attól még, hogy múltkor emelteztél németből, most tehetsz közepet is.)


Eddig úgy volt, hogy ugye nem lesz államis hely a jogon. De most kitalálták, hogy mégis lesz pár, elvileg a ponthatárokat hétfőn hirdetik ki a jogra. Ezt figyeld, ebből tudod hova hány pont kell majd!


[link]

"Balog Zoltán elmondta: engedtek a hallgatók kérésének, és azt, hogy hányan tanulhatnak majd állami formában ezeken a szakokon, ponthatárral határozzák meg. Ezeket a ponthatárokat hétfőn hozzák nyilvánosságra. A miniszter előzetesen azt mondta: annak érdekében, hogy valóban a legjobbak kerüljenek be ezekre a szakokra, a ponthatárok várhatóan magasak lesznek."

2013. jan. 18. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Na, olyan szinten érettségizhetsz, amilyen szinten akarsz. De ez már fizetős neked. Azzal számolnak, amivel a legtöbb pontod van. Gondolom miután lusta voltál, olyan eredményed sem lett, hogy kb kitűnő. Szóval marad a duplázás. 2 érettségit számít. (pl van egy 80%os emelt és egy 80%os emelt, akkor (80+80)*2=160*2= 320 és még rájönnek a plusz pontok ( jelen esetben a 2 emeltért 50-50 pont azaz 100 pont) Szóval 420 pontod lenne. Így kell kiszámolni. Nyelvvizsgáért lehet kapni plusz pontot. Középfokú 28 pontot ér, a felsőfokú 40?-et. De egyébként biztosan sok pont kell mert nem hiszem, hogy sok hely lesz államilag. (Már ha meg nem gondolják magukat és lesz.)
2013. jan. 18. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!