Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Most 12-es vagyok, kb.430...

Most 12-es vagyok, kb.430 pontot fogok elérni (1 középfokú nyelvizsga 2 emelt éretségi (matek, töri) + 40pont mert diszes vagyok;) ). Szerintetek hova mehetnék hova lenne érdemes egyetemre mennem? BUDAPESTEN.

Figyelt kérdés

Orvos és a jogász kar nem érdekel. Jó lenne költségtérítésessen, de nem annyira fontos.

És az a lehetőség mivel járna, mennyit kéne tanulnom dolgoznom addig míg ténylegesen munkába állok.



2013. jan. 22. 20:20
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

kicsit el vagy tévedve, kedves kérdező! többletpontokat maximum 100-at kaphatsz, tehát nem jár mindenért, amit felsoroltál. mivel két emelt érettségit teszel, ha ahova majd jelentkezel, oda mindkettő beszámítható felvételi tárgy, akkor már alapvetően megvan 50+50 pontod, tehát a maximális 100, és senki sem fog azzal törődni, hogy még lenne 28 pontod a nyelvvizsgára és 40 a diszedre. úgyhogy ennek járj utána jobban, mert így elszámolod magad..

egyébként meg matek-töri miatt azt mondanám, valami gazdasági szakot keress - persze ezeken nagyon-nagyon magas ponthatárokkal lesz csak állami hely, ezek tegnap jöttek ki, esélytelenek számodra. amin még gondolkozhatsz, az valami mérnöki irány, ha megy a fizika.

18/L

2013. jan. 22. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Ugye tudod hogy ha a 2 felvételi tárgy a matek és a töri akkor a nyelvvizsgáért és a "díszért" nem jár több pont, ha nem felvételi tárgyak akkor meg azért az érettségiért nem jár az 50 pluszpont. Ha ezt nem vetted figyelembe akkor számold újra, ajánlom a felvi kalkulátorát, mivel az a hivatalos: [link]
2013. jan. 22. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
lényeget már elmondták előttem.
2013. jan. 22. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Mégis milyen "disz"-ed van, ha megvan a nyelvvizsga és két emelt érettségi?
2013. jan. 24. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!