Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mit tanuljak? Érettségizni...

Mit tanuljak? Érettségizni fogok, és nem tudom mihez kezdjek, tanácsokat, és ötleteket szeretnék művészeti ágon, amivel elhelyezkedni is könnyű!

Figyelt kérdés
A problémám az,hogy most fogok érettségizni és fogalmam sincs merre tovább.Annyi biztos,hogy okj és művészet,de hogy azon belül mi...gondban vagyok.Olyan munkát szeretnék elsajátítani ,amivel keresek ,de élvezem is.A grafikusról lebeszéltek,hogy nem keresik.Ellenben imádok rajzolni,megy is,sőt ha rajztanárhoz járnék nagyon jól is menne,viszont programozásból 0 vagyok (informatikai iskolába járok),nem is tudom mennyire szükséges hozzá.Gondolkodtam mozgókép- és animáció készítőn,de ahogy elnéztem a véleményeket ,azt senki nem ajánlja,nem lehet vele elhelyezkedni.A fotóson is gondolkodtam,tisztában vagyok azzal,hogy kell egy kb 200 ezer forintos gép oda,de állítólag azon kívül is elég költséges és sajnos nem vagyok milliomos.Kérlek adjatok egy támpontot ,mert megőrülök!

2013. jan. 24. 16:58
 1/4 anonim ***** válasza:
Menj el rajztanárnak, és specializálódj arra, hogy a hozzád hasonló beállítotságú embereket készíted fel felvételire művészet területen.
2013. jan. 24. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nem tudom mennyire segít, de szerintem nézd át teljeskörűen, hogy milyen szakmák vannak művészet témában az OKJ-ban. Megtalálod őket például itt: [link] Nem tudom, mennyire fog segíteni, de talán kicsit igen.
2013. jan. 24. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Első válaszolónak:Sajnos nem gondolom,hogy tanári szakmában megfelelő keresetem lenne.Na meg nem igazán vagyok jó,az emberekkel való kommunikációban.Nem az erősségem.:D

Második:Köszönöm,de már milliószor átnéztem...még mindig a grafikus legszimpatikusabb ,csak sajnos a tapasztalat az annál az ismerőseimnél,akik grafikusnak tanultak,hogy nem találnak munkát.:S

2013. jan. 25. 07:22
 4/4 anonim ***** válasza:
Ezek után talán a legjobb, ha elfelejted. Hidd el, nincs olyan sok lehetőség.
2013. jan. 25. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!