Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » A lenti szöveg értelmében...

A lenti szöveg értelmében érdemes lenne emelt szintű informatika érettségit tennem? Az az beszámítják +50 pontnak ha óvodapedagógus szakra jelentkezek?

Figyelt kérdés

"Az adott alapképzési szakon, osztatlan mesterképzési szakon és felsőoktatási szakképzésen vizsgatárgyanként 50 többletpont, így legfeljebb 100 többletpont vehető figyelembe ezen a jogcímen. FIGYELEM! Csak abban az esetben jár az emelt szintű érettségi vizsgáért többletpont, amennyiben – részben – annak az eredményéből kerülnek az érettségi pontok kiszámításra! (Pl. a jelentkező történelemből emelt szintű érettségi vizsgaeredménnyel rendelkezik, az általa megjelölt képzésen a felvétel feltételéül a következő vizsgatárgyak vannak meghatározva: magyar nyelv és irodalom vagy történelem vagy matematika. Ebben az esetben a történelem emelt szintű érettségi beszámítható, kivéve, amennyiben a másik két tárgyból a jelentkező sokkal jobb százalékos eredménnyel rendelkezik, és így előnyösebb számára az azokból történő pontszámítás, mint az emelt szintű történelem beszámítása többletpontokkal együtt.)"



Hívtam az egyetemet, hívtam a felvi-t de nem válaszoltak nekem erre.


Ahova jelentkeznék az érettségi vizsga követelményekhez ez van írva: alkalmassági vizsga és magyar és biológia v. matematika v. történelem v. egy idegen nyelv v. szakmai előkészítő tárgy.


2013. jan. 26. 10:08
 1/2 anonim ***** válasza:

Én ezt úgy értelmezem, hogy csak akkor számít a többletpont, hogyha a tárgy szerepel a felvételi követelményben.

Mivel ott, ahova jelentkeznél nincs felsorolva követelményként az informatika, így nem számítható be az emelt szintű érettségéiért járó pluszpont. Vagyis 50 pontot akkor kapnál, ha vagy magyarból vagy bioszból vagy matekból vagy töriből vagy nyelvből vagy szakmai tárgyból lenne emelt érettségid.

2013. jan. 26. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Szerintem is úgy van, ahogy az első írja.
2013. jan. 26. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!