Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Államilag finanszorozott...

Államilag finanszorozott félévek száma alapképzésben! Segítség?

Figyelt kérdés

Hali, olyan kérdésem lenne, hogy ugye mindenkinek alapból 12 államilag finanszírozott féléve van a főiskolai tanulmányokhoz.

Ebből elvileg 8 félévet lehet felhasználni az alapképzéshez, viszont ha újrafelvételiztem, akkor nem lehet a maradék 4 félévből áthozni? Van erre valami szabály, vagy tudnátok linkelni 1 oldalt ahol ez a téma részletesen (és érthetően) ki van fejtve?


Köszönöm válaszotokat.



#egyetem #félév #állami finnaszírozás
2013. jan. 27. 15:59
 1/5 reptoid ***** válasza:

Ilyen nincs, hogy nyolcat lehet felhasználni.

Mindig az aktuális képzésednek előírt + 2 félévet használhatsz fel. Tehát ha egy 7 féléves alapképzésre jársz, akkor oda kilencet használhatsz fel. Ha egy 12 féléves orvosira, akkor oda 14-et.

Újrafelvételi alatt mit értesz? Jártál egy alapképzésre pl egy évet, átmész egy másik alapképzésre, és kíváncsi vagy, hány féléved van még?

Mindenki egyéni esetére elég sok mintát kellene csinálni, de nem kizárt, hogy létezik ilyen. Mindenesetre a legpontosabb minden esetben a hatályos felsőoktatási tv.

2013. jan. 27. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Mármint igazad van, a 8 félévet arra értettem, hogy 6 féléves a képzésem, és ehhez a törvényben írt 6+2 = 8.


Az újrafelvételit úgy értettem, hogy eddig jártam ide 4 államialg finanszírozott félévet. Aztán beadtam ugyanarra a helyre a felvételit (mert át akartak rakni költségtérítéses formára, stb..). Felvettek újra, és az érdekelne, hogy most akkor még 4 (8-4) támogatott félévem van ezen a képzésen, vagy 12 - 4, nemtudom hogy megy.

2013. jan. 27. 16:42
 3/5 reptoid ***** válasza:

Első körben elhasználtál négyet, maradt 8.

Új aktuális képzésed van (hiába ugyanaz), ezért ott újra felhasználhatsz 6+2-t, tehát 8 van neked. És ezzel pont el is használod az állami féléveket.

2013. jan. 27. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm.
2013. jan. 27. 17:18
 5/5 A kérdező kommentje:
Azthittem ezen az oldalon csak retardáltak vannak, de tévedtem. :-D
2013. jan. 27. 17:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!