Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Banki szakügyintéző vagy Jogi...

Banki szakügyintéző vagy Jogi asszisztens?

Figyelt kérdés
E két szakma között vacillálok. Szerintetek melyiknek van nagyobb létjogosultsága, illetve miért? Esetleg egyéb alternatíva?
2013. jan. 30. 19:35
 1/4 anonim ***** válasza:

A banki szakügyintézővel kapcsolatban sok helyen azt olvastam, hogy nehezen tudnak elhelyezkedni vele. Ami érthető is, mert az elmúlt 2-3 évben rengeteg banki dolgozót bocsátottak el. Nyilván ha megüresedik egy állás, így arra többszörös túl jelentkezés van.

A jogi asszisztens jobban hangzik, mert az ügyvédi irodáknak szükségük van, nyelvet beszélő, szakmai asszisztensre és talán náluk nem volt akkora az elbocsátási hullám sem.

Még nem kezdtél el semmit?

2013. febr. 11. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Nem, sajnos még nem kezdtem el semmit.

Tavalyelőtt érettségiztem, vidéki létemre többé-kevésbé sikerült dolgoznom.

Most úgy gondolom, amíg még tehetem, addig elmennék tovább tanulni nappalin vagy estin, hogy a jövőre nézve több esélyem legyen a munkaerő piacon.

Sajnos rengeteg szakma kiesik számomra egy tényező miatt. Így nem sok választási lehetőségem maradt. De ahogy nézem egy „biztos” szakma sincs. A legtöbbnek még értelmét se látom.

Úgyhogy keresgéltem, de hogy őszinte legyek kissé elbizonytalanodtam. Eléggé elkeserítő, amiket olvastam, az elhelyezkedéssel kapcsolatban.

Konkrétan nem sok időm maradt dönteni, persze ahol van üres hely ott még lesz pótjelentkezés. Teljesen tanácstalan vagyok. :/


Esetleg van itt valaki hasonló helyzetben?

2013. febr. 11. 13:32
 3/4 anonim ***** válasza:
Szinte minden fiatal aki pályaválasztás előtt áll, megküzd ezzel a bizonytalansággal. Egy idő után, azonban célszerű túllépni a morfondírozáson és elkezdeni valamit, mert az idő csak üresen telik így. Menj okj-s tanfolyamra ha kicsúszol az időből esetleg és akkor nem kell "pótjelentkezésen" gondolkodnod.
2013. febr. 11. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Remélem egyiket sem választottad. Nem tudhatom milyen opcióid voltak, de sajnos ezek nem adnak munkát.

Banki szakügyintéző: A bankok ha keresnek vakit akkor minimum közgazdász diploma, + valamilyen okj esetleg...telített a piac, megteheti a bank hogy csak diplomásokat vegyen fel.

Másik: több évfolyamtársam elvégezte a jogi asszisztensit. Vagy tovább tanult és velem együtt alapszakra jár, vagy munkanélküli. Az ügyvédi irodák közül csak a nagyobbak alkalmaznak titkárnőt, mert az egyetemet végzett bojtárok elvégzik ezeket a feladatokat is. És ők több mindenre használhatóak mint egy asszisztens.

2013. ápr. 10. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!