Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mit végezzek el, hogy Röntgene...

Mit végezzek el, hogy Röntgenes legyek? (Több szakmát is találtam, de nem tudom, melyiket végezzem el)

Figyelt kérdés

Sziasztok, milyen szakmát végezzek el, hogy:

pl.:eltört a kezem, megyek kórházba, ott bemegyek a röntgenbe, jön egy férfi/nő elmagyarázza mit fog csinálni, odaállít, elmegy majd megnyomja a gombot

- ez milyen szakma???

akkor van a háttérben üllő személyek, akik számítógép előtt ülnek, és (ők mit csinálnak)?

- nekik mi a szakmájuk?

Segítsetek itt szeretnék dolgozni.

Több-több szakmát is találtam (OKJ,diplomás, felsőoktatási szakképesítés) de nem tudom melyiket kellene elvégeznem, a legjobb ha OKJ képzést mondanátok, mert fősulira nem akarok menni, mert nem vagyok jó tanuló.

Köszi a válasszaitokat.

Amúgy mennyit keresnek? Illetve mennyire jó az elhelyezkedés?



2013. febr. 3. 10:39
 1/2 anonim ***** válasza:

akik beállítanak ők vagy radiográfusok, röntgen asszisztensek, (ezek OKJ-s képzések) vagy képalkotó diagnoszták (ez fősulis%egyetemi képzés)


akik a háttérben a számítógép előtt ülnek ők elméletileg egészségügyi operátorok, de ahol vagyok gyakorlaton, ott jó részben ezt is a röntgen asszisztensek, képalkotósok végzik. ők viszik fel a beteg vizsgálati eredményét (diktálja a radiológus, hogy mit lát a képen) jegyzik elő a betegeket, tájékoztatják őket a vizsgálat menetéről, szükséges előkészületekről (pl éhgyomorra kell jönni) stb...


A számítógép előtt ül még a radiológus, de az orvosi képzés, de gondolom nem akarsz orvosira menni.


Fizetés: nem jó, a diplomás valamivel jobb, de még az sem egy álomfizetés távolról sem (kezdőfizetés nem valószínű hogy több a diplomás alapbérnél).


Elhelyezkedés: na ezzel nincs gond egyik szakkal sem, ha jó vagy gyakorlatilag az ország bármely pontjára várnak (diplomával külföldre is).

2013. febr. 4. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Orvos diagnosztikai képalkotó analitikus. Felsőfokú okj-val párom 150et kap (sok ügyelettel). Ebbe beletartozik a röntgen, ct, mri.
2013. febr. 22. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!