Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ha a Semmelweis gyógytornász...

Ha a Semmelweis gyógytornász szakára mennék, mennyire lenne hátrányom, ha a biosztudásom leginkább a 0-val egyenlő? 18/L

Figyelt kérdés
illetve mennyire nehéz ez a szak? milyen órák vannak? az alapoktól kezdik az oktatást, vagy már elvárnak biosz, kémia alaptudást? és az anatómia milyen? nagyon nehéz?
2013. febr. 3. 20:23
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Én is a Semmelweisre járok, igaz nem arra a szakra. Nulla előképzettséggel mentem és mivel levelezőre, így elég régen érettségiztem mikor jelentkeztem (kb. hat éve), szóval amit tudtam is bioszból, azt elfelejtettem. Szóval nálunk az első óra latin volt első nap, a második anatómia. Gondolhatod mennyit értettem. Azt gondoltam, ezt én nem fogom elvégezni! De aztán csak belejöttem, megértettem a könyvből, amit nem vágtam, utánanéztem neten. Egyébként készülj fel rá, hogy Internet mellett fogsz tanulni, mert minden második szó totál idegen lesz (vagy latin). Ha így nézzük a dolgokat, elvárnak biosz és kémia tudást, de ne hidd, hogy azt, amit gimiben megtanultál. A közepébe csapnak, de nem kell félni, mert meg lehet tanulni azért. És hozzá is szoksz. A második-harmadik évben már a net se kell tanuláshoz, ismered a legtöbb szót. Az anatómia egyébként nagyon nehéz, főleg nektek gyógytornászoknak. De ha szorgalmas vagy, akkor nem kell félned. Meg hát ott mindig három esély van, háromszor veheted fel a vizsgát. A főbb tantárgyakat a honlapon meg tudod nézni.
2013. febr. 3. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Bemásoltam neked :) A szakot gyógytornász szakirányon elvégzôk

alkalmasak

– a mozgásrendszer funkcionális vizsgálatára és

elemzésére, a mozgásszervi státus felvételére,

dokumentálására, valamint az egészséges

mozgásképesség kritériumainak megállapítására,

– fizioterápiás és rehabilitációs terv önálló

készítésére és rehabilitációs programok

végrehajtására,

– a mozgásszervi betegségek belgyógyászati,

pszichiátriai, sebészeti, neurológiai, ortopé­

diai és más betegségekben a saját vizsgálatra

épülô fizioterápiás gyógyeljárások alkal­

mazására, az orvos diagnózisa alapján és az

orvosi kezelésbe illeszkedôen.

Az oklevélben szereplô szakképzettség

gyógytornász ­ fizioterapeuta

Fôbb szakmai tárgyak

Fizioterápiai alapismeretek, alapozó testképzô

gimnasztika, mozgásrendszer funkcionális elem­

zése és vizsgálata, biomechanika, manuális tech­

nikák, elektro­, balneo­, hydro­, klimatoterápia,

alkalmazott edzésmódszertan, kardiorespiratóri­

kus fizioterápia, ortopédiai fizioterápia, trauma­

tológiai fizioterápia, reumatológiai fizioterápia,

neuropszichiátriai fizioterápia, életkorok fiziote­

rápiája, speciális élethelyzetek fizioterápiája, szi­

mulációs esettanulmányok.

2013. febr. 3. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!