Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Melyik szakra érdemesebb...

Melyik szakra érdemesebb menni, földrajz vagy igazgatásszervező? Melyikkel lehet majd könnyebben elhelyezkedni?

Figyelt kérdés

2013. febr. 4. 22:10
 1/4 anonim válasza:
Hát a joggal mindig el lehet helyezkedni.
2013. febr. 4. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 ig.szervező válasza:
hát ig.szervezővel biztos h nem könnyű. én miskolcon végeztem, ott nem volt állás, ezért feljöttem pestre, és itt sincs. közigazgatásba, önkormányzatokhoz bekerülni - mint minden helyre is csak ismerősön keresztül lehet. magát a szakot amúgy hasznosnak tartom, de nem nyújtja a legversenyképesebb diplomát
2013. febr. 5. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Földrajz diplomával tanárnak tudsz menni. Igszerv szerintem hasznosabb, önkormányzatoknál, minisztériumoknál, kormányhivataloknál tudsz elhelyezkedni, alapképzés után hasznos, ha megcsinálsz egy mestert vagy egy jogászt, ahova 1-2 évet beszámítanak. Az már rajtad múlik, hogy mennyire hasznosan töltöd el az egyetemi életed, nyelvtanulással és szakkollégiumokkal/TDK/diákszervezetekkel egész jó kapcsolati rendszert tudsz kiépíteni. Igszerv.hez mindenképp az NKE-KTKt ajánlom!
2013. febr. 5. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

Előzőt kijavítanám, földrajzzal nem csak tanár lehetsz, lehet szakosodni (többek között) terület- és településfejlesztőnek, regionális elemzőnek, stb.

A földrajzon van pár olyan tárgy, ami egyáltalán nem kapcsolódik területedhez, pl. ha terület- és településfejlesztésre szakosodsz, akkor is lesznek természetföldrajzos óráid. Ezeket be kell vágni, aztán el is lehet felejteni. Összességében nem olyan könnyű, mint amilyennek tűnik, de meg lehet csinálni.

2013. febr. 11. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!