Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hova tovább? Gazdálkodás és...

Hova tovább? Gazdálkodás és menedzsment vagy szabad bölcsészet?

Figyelt kérdés

Szabad bölcsészet nagyon érdekel, de tisztában vagyok azzal a ténnyel, hogy elhelyezkedni nem fogok tudni vele...

Gazdálkodást sosem tanultam, matekból nem vagyok túl jó, de azért rossz sem... Tudom, hogy vergődnék a gazdmen.-en.... Anyu mindenképpen azt szeretné...Már csak a diploma utáni évek miatt is...


Gazd-menhez nagyon kell a jó matek?



2013. febr. 8. 00:51
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Azt hiszem, hogy egyiket sem, és ezt nyugodtan ki lehet jelenteni. Egyrészt ma már gazdálkodás és menedzsmenttel se sokkal jobbak az elhelyezkedési lehetőségek (egyébként belőlük sokkal több van, mint szabad bölcsészet végzettségűből). Ráadásul leírásod alapján egyértelmű, hogy nem tudnád elvégezni, és mivel nincs államilag támogatott képzés belőle, így csak pénzkidobás volna.

A szabad bölcsészet érdekes szak, de nem egy tanfolyam, amire az ember csak azért megy, mert érdekli. Az ilyenek szoktak szinte érthetetlen csalódottságukat kifejezné pár félév után, hogy nem lehet ezzel elhelyezkedni, ezzel is rontva a képzés hírnevét. Aki ugyanis tudja, hogy miért ment oda, és mit vár el a képzést, az pont meg is kapja azt. De ha én csupán érdeklődéképp megyek egy szakra, aztán azt várom, hogy egy varázsütésre majd munkám is lesz vele, az bármelyik szaknál kellemetlenségeket okozhat.

2013. febr. 8. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Szabad bölcsészetre csak akkor, ha határozott terveid vannak.
2013. febr. 8. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Gazdálkodás és menedzsmenttel sokkal könnyebb elhelyezkedni, hülyeség amit a 2. mond. Logisztikában, hr, marketing, pénzügy, kontrolling, kereskedelem, számvitel(elvégzel utána pár hét alatt egy intenzív mérlegképest, pár modulból felmentést kapsz). Szóval sokfelé, szakirányfüggő és jó sulit válassz pl. bce, (igaz sokan jelentkeznek gazdmen-re,, de ha levonod a trágya sulikat ávf, gdf, kjf akkor megcsappan nagyon ez a szám) vagy mellé egy jó mestert pl. pénzügy. Ha rossz vagy matekból ne menj, csak ha szorgalmas vagy kínszenvedés lesz.(minden félévben van, statisztika, valszám, operációkutatás, analízis stb.) Szóval ég és föld a lehetőségekben a szabad bölcsészhez képest, nem egy gépészmérnök de nem lehet mindenki gépászmérnök...
2013. nov. 8. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
ami az 1. mond*
2013. nov. 8. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!