Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Rendes pontszámítás vagy...

Rendes pontszámítás vagy duplázás?

Figyelt kérdés

Jövőre érettségizek, idei év nem olyan lesz, mint ahogy akartam, 50 pontból 36-38 tanulmányi pontom lesz, jövő évet megnyomom nagyon, hogy egy 80 jöjjön össze a 100-ból.

Bár gondolkodtam a duplázáson is, egyből emeltet tennék, ami matek lenne, 70 pont max összejönne belőle, másik meg közép fizika. Jó lenne mellé még egy középfokú angol nyelvvizsga is. Mit gondoltok mi hozna több pontot?

Ősszel csinálnék egy közép fizikát, ha jó lenne akkor már csak a matekot kellene nagyon megnyomni...

BME KSK a cél, de még az SE is a terv része. :D



2013. febr. 9. 21:39
 1/6 anonim ***** válasza:
1%
Ha duplázni akarsz min. 2 tárgyból kell emeltezni.
2013. febr. 9. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
ez hol van írva, hogy kötelező lenne? csak így számítanak duplázást?
2013. febr. 9. 21:54
 3/6 A kérdező kommentje:
min 2 tárgy emelten? itt valamit félreírtál
2013. febr. 9. 21:55
 4/6 anonim ***** válasza:
Tök mindegy melyik pontszámítás, ezt nem te fogod előre kiválasztani, hanem hogy majd melyik lesz neked kedvezőbb azt nézik és ennyi. Ezen ne rágódj ennyit, hogy melyik évből mennyi tanulmányi pont jön stb. Hozd ki magadból a maximumot az összes tantárgynál + az érettségin is.
2013. febr. 9. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

"Ha duplázni akarsz min. 2 tárgyból kell emeltezni."


- Ez természetesen nem így van.

2013. febr. 9. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Sidel ***** válasza:

A két emelt nem kötelező. Nem is ezt írta az első hozzászóló. Amúgy a 100 többletpont megszerzése az alap, ha jó sulira akarsz bekerülni. A KSK-n nem tudom mennyi a ponthatár, de azt tudom, hogy a BME-n tanulni kell és te jársz jobban, ha nem is emeltezel, de legalább fakultálsz azokból a tárgyakból, amik a KSK-hoz kellenek.

Azt, hogy duplázol vagy sem, azt nem te döntöd el. Automatikusan a jobbat számítják. Persze azért neked is igazad van, hogy megkérdezted, mert pl. nem mindegy, hogy duplázás esetén matekból van egy 50 pontos emelted, vagy egy 95 pontos középszintűd.


50 pont - 150pont + másik tárgy + max. 50 többletpont

95 pont - 190pont + másik tárgy + max. 100 többletpont


Tehát az elsőnél a 150pontban benne van az 50 többletpont is. Szerintem ezzel a példával a többi hozzászóló is jól láthatja, hogy egyáltalán nem mindegy, hogy milyen pontozás és milyen érettségi.

2013. febr. 10. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!