Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Emberi erőforrás szakon...

Szivi81 kérdése:

Emberi erőforrás szakon tanulnék tovább, alapképzésen, levelezőn, államilag támogatott képzésen. Melyik diploma lehet értékesebb: KRE-ÁJK vagy SZIE-GTK?

Figyelt kérdés
2013. febr. 13. 13:54
 1/5 anonim válasza:

szia! ugyanezt a kérdést tettem fel most. :) Van egy középiskolai tanár rokonom, akit megkérdeztem, ő azt mondta, hogy mind a két egyetem nagyon jó, a KRE-ről mondta, hogy a pszichológia ott most talán a legerősebb, és a többi humán szakon is egyre jobbak.

Még az alapján próbálok dönteni, hogy hányszor kell majd bejárni, a SZIE-re már telefonáltam, ott majdnem minden héten kell menni, néha van üres hétvége, a KRE-t is megkérdezem holnap. De egyenlőre nem tudok dönteni.

2013. febr. 13. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Szia! Köszi a választ!:)


Tegnap beszéltem a Károlis TO-val, de megmondom őszintén totál kiábrándító volt!

Arra a kérdésre, hogy az én régi 2000-ben kapott érettségim megfelel e nekik, mint felvételi, azt a válasz kaptam, hogy NEM, 2 lehetőségem van: 1.előbb fejezzem be a mostani képzésemet és majd a diplomám pontjaival felvételizhetek 2. elmegyek újból érettségizni


Utána olvastam és a felvi-sek ügyfélszolgálatával is beszéltem, hatttttalmas hülyeséget mondott Mancika, mivel a 2005 előtti érettségi automatikusan közép szintű érettséginek minősül. Ha már ilyen alap kérdésekben baj van a TO fejével, lehet inkább hanyagolom a Károlit....


Szakirányokról tudsz valamit? Károlin láttam, hogy lehet munkajogra specializálódni, ez mondjuk csábító lenne, SZIE honlapon semmi infot nem találtam, csak a nappalisok órarendjét, benne a rettegett gazd matek 1 és 2, stat 1 és 2 :))

2013. febr. 14. 09:00
 3/5 anonim válasza:

nem tudtam ma telefonálni, majd holnap.


itt fent van a levelezősök órarendje is:

[link]


Egyébként én meg 2003-ban érettségiztem, az a TO-s tényleg nem volt egy észlény, de állítólag máshol sem szoktak azok lenni. :)

SZIE-n a szakirányról nem tudok semmit. Majd írok, ha még megtudok valamit.

2013. febr. 14. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
Ma tudtam telefonálni, de nem tudtak többet mondani, mint ami a tájékoztatóban is benne van, vagyis hogy várhatóan kéthetente, pénteken és szombaton. Továbbra sem tudom, melyik legyen. Te tudtál dönteni? Ha igen, mi alapján?
2013. febr. 19. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

beszéltem a szie to-val, nagyon kedves volt az ügyintéző, pénteken szombaton van tanítás, pénteken 1/4 3tól kezdődnek az órák. Itt nincsen szakirány.

Amire felhívta a figyelmeme a hölgy, ha állami helyen tanulsz, ezen a szakon szerződni kell, hogy ameddig az állam támogatta a tanulmányaidat, addig itt kell maradnod Magyarorsuágon stb...

Még nem döntöttem, milyen sorrendben jelentkezek, de valószinű SZIE vagy ZSKF az első, Károli egy utolsó opció, mert ott most indul a képzés.

ZSKF-et most találtam ki magamnak, ott is jó szakirányok vannak. [link]


Még kicsit variálok, de a Károli mindenképpen hátra sorolódott.

2013. febr. 20. 12:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!