Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Melyiket válasszam? Építészmér...

Melyiket válasszam? Építészmérnök, Villamosmérnök, Gépészmérnök.

Figyelt kérdés
Magasépítő technikusim van, így építészetben nyilván való előnnyel indulnék, de a másik kettő is érdekel. Érdekelne ezalatt, tanulmányi nehézségek, friss diplomás elhelyezkedési lehetőség, minden olyan információ amit ti hasznosnak véltek ezzel kapcsolatban.

2013. febr. 16. 11:08
 1/6 anonim ***** válasza:

Hát gondolom mindegyik nehéz. Az épitészmérnökihez nagyon kell tudni rajzolni. Gépészmérnökin csak műszaki rajzok vannak, ide nem árt ha van térlátásod (de az egyetem alatt úgyis kialakul, jó esetben), villamosmérnökin meg max kapcsolási rajzok vannak. Mindháromhoz kell matek. Gépészhez kicsit több fizika, mint a villanyhoz. Épitészt nem tudom, de gondolom ide is kell mindkettő dögivel.

Hát gépész és villamosmérnökként legtöbben már a diploma megszerzése előtt néhány héttel munkát kapnak, mig ugye az épitészmérnök nem annyira keresett most.

2013. febr. 16. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Gépész v villamos :)
2013. febr. 16. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
58%
Gépészek, vilamosmérnökök többet keresnek, de ezek teljesen más szakmák, mint az építész. Az építészet, kicsit művészet is, van rajz alkalmassági vizsga (amire felkészítőn felkészítenek, de ilyenkor, már késő elkezdeni, ha szeptemberben szeretnél kezdeni), kell hozzá egyfajta elkötelezettség, hogy végig csinálja az ember, de én nagyon szeretem. :) (egy első éves építészhallgató)
2013. febr. 16. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

"Gépészhez kicsit több fizika, mint a villanyhoz. "

Attól függ. Villanyon tényleg csak Fizika I.-II. van, és néztem már bele gépész tananyagba (haverom hatodféléves gépész), a gépész mechanika tényleg iszonyúan kemény.

De azért nálunk is jóegypár tárgyban van Fizika. Jelek és rendszerek I-II., Elektrotechnika I-II., Elektromágneses terek, Elektronika, ezek mind kő kemény fizikát tartalmaznak, a Kirchhoff-törvényektől a Maxwell-egyenletekig, szinte az egész elektromágnesesség, elektrodinamika témakört leadják ezen tárgyak körében. Persze villanyon ebben semmi kivetnivaló nincs :-D

Rajzolni nálunk tényleg nem kell tudni, viszont a matekunk keményebb egy fokkal a többieknél, nem annyira a leadott anyagban, hanem a vizsgakövetelmények szigorúbbak, illetve van Számítástudomány alapjai nevű táryunk is, ami gyakorlatilag diszkrét matek, plusz nekünk a többiekkel ellentétben kötelező az A4, valszám.

Nehézség? Ha tanulsz nem lehetetlen, de lesznek olyan pillanataid, mikor a töködbe kívánod az egészet... De ilyen az építészeknél is van.

Az elhelyezkedés gépésszel és villannyal elég egyszerű, az építész most éppen haldokló műfaj-bár épületekre még elég soká szükség lesz.

Villanyon nincs rajz, semmilyen formában, ez a hozzám hasonló fakezűeknek nagy előny, de ha te magasépítő technikus vagy, akkor sejtésem szerint nem rajzolsz rosszul :-D

2013. febr. 17. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem az építésznek semmi köze nincs a másik kettőhöz.

Én a helyedben a gépészmérnököt választanám, mivel azoknak mindig van biztos munkájuk, ha nem itthon, akkor külföldön. Nehézségre szerintem a gépészmérnök nyer, utána pedig a villamosmérnök. Építészt azért nem mondom, mert ahhoz teljesen más beállítottság kell.


Én építészmérnök hallgató vagyok, immár 5. éve és nem egyszerű a szak. A fizikára mi is sokat alapozunk, van statika, szilárdságtan, mozgástan; illetve vannak azok a tárgyak, amik a szilárdságtanra és statikára építenek: vasbeton, acél és fa méretezések, tervezések, ellenőrzések.


Mellettük vannak a rajzosabb kreatívabb tárgyak, lakó- középület- ipari és mezőgazdasági épületek tervezése; akkor vannak még az épületszerkezetes tárgyak, ahol pedig meglévő épületek szerkezetét kell megtervezni.


Abban, hogy ki mennyit keres, közrejátszik a jelenlegi gazdasági helyzet is. Ha fellendülne az építőipar, lazán leköröznénk a gépészeket és villamosmérnököket, de így, munkát is alig találunk. Hatalmas potenciál van az építőiparban, csak amíg ilyen hazaáruló banda kormányozza az országot, nem lehet kiaknázni.

2013. febr. 18. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Azt kijelenteni, hogy melyik szak a legnehezebb, hát szerintem nem lehet. Én villamosmérnöknek tanulok jelenleg, de 3 gépésszel lakom együtt. Néha panaszkodnak ők is, én is, de minden szakon van olyan tárg amivel a nagy többség szívja a ..... Igazából szerintem azt csináld ami a legjobban érdekel! Mind3 szak eléggé jó, a műszaki képzéseken kívül nem sok szakra tudnám elmondani, hogy ér is valamit (nyílván nem az orvos képzésre stb-re gondolok). Egyébként pedig nekem az építészmérnöki szak nagyon nem menne, mert a rajztehetségem valahol az oviban elhagyhattam :D
2013. febr. 19. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!