Lehet-e valaki egyszerre munkanélküli, és levelezős vagy OKJ-s diák úgy, hogy diákmunkásként dolgozik?

Figyelt kérdés
Egyik ismerősöm dicsekedte, hogy fősulira jár, plussz diákmunkázik és még a munkanélküli fizeti a nyelvtanulását.
2009. szept. 9. 09:40
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Hát igazából nem lehetne...de gondolom vannak kiskapuk. Amikor munkaügyin keresztül én is nyelvtanfolyamra jártam, volt a csoportba aki közbe szintén levelezőre járt. De úgymond "titokban".
2009. szept. 9. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
100%
Szerintem diákmunkára csak nappalis hallgatókat vesznek fel. Fizetett nyelvtanfolyamokon meg csak azok vehetnek részt, akik 25 éven aluliak, gyesen/gyeden vannak, pályakezdők, hosszabb ideje munkanélküliek, vagy hátrányos helyzetben vannak. Ha az illető nappalira jár, akkor nem kaphat ilyen támogatást-szerintem.
2009. szept. 9. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
egyetem és okj mehet egyszerre, egyetem diákmunka és okj is de diákmunkára általában csak nappalisokat vesznek fel, viszont ha tanulsz, akár okjn akár egyetemen, akármilyen tagozaton akkor munkanélküli nem lehetsz hivatalosan ,mert van jogviszonyod egy iskolával, lehet,hogy sutyiban lehetsz,de ha megtudják, súlyos pénzt követelnek majd érte.
2009. szept. 9. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

Szerintem semmi baj nincs ezzel. Az egyetem melletti nyelvtanulást nem tudom, mert nekem a szakképzésemet fizeti a munkanélküli, diákigazolvány nélkül, nappalin (=csak du tudok dolgozni meg hétvégén, ha be is akarok járni a suliba. Esetleg éjjel, de az meg olyan, hogy az éjjeli-nappali műszakot lehet épp keverni, csak nem áccerű).

Na vissza a topikba, szóval valszeg valahogy elintézte a mnukaügyivel a haverod, hogy beszervezzék a nyelvtanulásra. Ne félj, ha ez akkora kihágás lenne, leszednék a fejét:// A diákmelóhoz meg diákigazolvány kell oszt nesze bele. Szerintem nem csak nappalisoknak való az egyébként, de mivel nekem már nincs diákom, ezért nem vagyok annyira benne ebben a bizniszben:)

2013. okt. 13. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!