Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Tudtok olyan főiskolákat...

Tudtok olyan főiskolákat mondani, ahova 3-as 4-es tanulók is bekerülhetnek?

Figyelt kérdés
Előre köszi :)

2013. febr. 23. 15:49
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
54%
BGF-re valamilyen fizetős szakra, esetleg gyöngyösi főiskola, de azzal annyit is érsz.
2013. febr. 23. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
45%
Ha gyenge pontszámmal bekerülsz valahová, az még nem jelenti azt, hogy végig tudod csinálni az iskolát. A másik meg az, ahová alacsony pontszámmal is bekerülnek, azoknak az iskoláknak a diplomája sokkal kevesebbet ér a munkaerő piacon. A munkaadók sem hülyék és ők is voltak főiskolások.
2013. febr. 23. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
76%

chááááááhhháá hát persze kedves utolsó...

pl szte - kémia szak 240 pont

szte - kommédia 400 fölött

míg az utóbbival semmire nem mész, addig egy vegyész diploma tudod elég sokat ér..

2013. febr. 23. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Mikor értitek már meg hogy a ponthatár nem előre kiállított és az oda jelentkezők közül a legalacsonyabb pontszám

tehát inkább a szak népszerűségétől függ és az évi érettségi nehézségétől.

2013. febr. 24. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
+egyetem de gondolom ez triviális.
2013. febr. 24. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
73%
Pl. Óbudai Egyetem, de a Bánki vagy a Kandó karon nem maradsz benn, ha nem tanulsz keményen :D
2013. febr. 24. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Az egyetem hírneve nem attól függ, hogy hány ponttal veszik fel az embereket. A legtöbb mérnöki karra szinte minimum pont kell, pedig sokkal nehezebb bent maradni, elvégezni, és sokkal értékesebb, mint egy büfészakot, ahová kétszer annyi pont kell. Tehát pl szintem akármelyik mérnöki karra bekerülhetsz, és nem a 3asaid miatt fogsz kibukni. Teljesen természetes, h a gimnáziumban rossz jegyeket kapnak az emberek. Pl ha valaki utálja a törit, akkor nem kell neki 5ösnek lennie belőle. Számomra az a furcsa, ha valaki mindenből jeleskedik.
2013. febr. 25. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Az eddig íróknak köszönöm. Amúgy az a helyzet, hogy amit kedvelek azt szeretem tanulni. Meg egy olyan csoálatos iskolába járom, ahol azt hiszik, ha a szarabb jegyet adják meg akkor az majd ösztönzőleg hat. Már kétszer volt irodalomból olyan hogy a szarabbikat kaptam (Az első: 4-ről 3-ra, a második: 5-ről 4-re). Szóval b*szhatom a jó eszem, ha alánk vágnak. :(
2013. febr. 26. 21:14
 9/11 anonim ***** válasza:

Nincs lehetetlen.

A középiskolában kitűnő is választhat rossz szakot, utálja, nem tanulja, nem végzi el.

És a közeleps is kerülhet be olyan helyre, amit imád, ez motiválja, és jó eredménnyel elvégzi.

Nem kell mindenkinek az ELTE-BTK-n végezni.

Tudod, hogy pontosan milyen területen próbálkoznál, az ország melyik részén?

2013. febr. 26. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
majd vállalkozó szeretnék lenni, de am az ilyen menedzsmentes dolgok érdekelnének, meg gondolkodtam a rendőrtisztin, mert ott asszem mindenért kapok pontot
2013. márc. 2. 01:26
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!