Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mi a különbség az alapképzés,...

Mi a különbség az alapképzés, felsőoktatási képzés és a levelező képzések között?

Figyelt kérdés
Tovább szeretnék tanulni Debrecenben, csak még nem tudom hogy melyik lenne a legjobb számomra!

2013. febr. 24. 14:03
 1/2 anonim ***** válasza:

Alapképzés, itt BA vagy BSC diplomát kapsz. Általában 6 félév, vagy 6+1 gyakorlati félév. (szakonként változó)

Felsőoktatási képzés, itt valószínű rosszul fogalmaztál, mert ez a fogalom felöleli az összes képzést amit felsőoktatási intézményben folytatnak. (alap, mester, doktori, osztatlan, szakirányú továbbképzés, felsőoktatási szakképzés)

Felsőoktatási szakképzésre gondolsz (régi nevén felsőfokú szakképzés) Ezek 4 félévesek, okj vizsgával zárulnak) ettől még nincs diplomád, csak egy szakmai felsőfokú végzettséged.

Levelező képzés..ez csak a képzés munkarendjét takarja, levelező képzés lehet alapképzés, mesterképzés, felsőoktatási szakképzés..stb. Minden képzési formából lehet nappali vagy levelező, vagy esti vagy távoktatásos képzést is indítani. Szak milyensége és ez adott oktatási intézmény kapacitásától függ a dolog, hogy milyen formában indítja a képzést.

2013. márc. 8. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
igen, rosszul fogalmaztam, de így már megértettem :) köszönöm!!
2013. márc. 8. 20:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!