Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Melyik gépészmérnöki egyetemet...

Melyik gépészmérnöki egyetemet jelöljem meg 3. nak?

Figyelt kérdés

1. helyre a Pollackot jelölöm, mert közel lakom hozzá

2. helyre a Dunaújvárost, mert elvégeztem a kihelyezett képzésüket.

3. helyre nem tudom...


BME kihúzva, túl húzós. 300 alatti a pontom, amikre gondoltam:

-Pannon Egyetem, Veszprém (Somogytól még aránylag közel van)

-Szent István Egyetem, Gödöllő (közel van Pesthez)

-Széchenyi István Egyetem, Győr (Audi miatt gondolom előnyös egyetem, bár németül még nem tudok)

-Óbudai Egyetem (Pesten belül van)

-Miskolc (nagyon szépnek tűnik a város, de elég messze van, húzós lenne anyagilag az utazás...)


Mindegyiken 240 a minimális ponthatár? Melyiken van túljelentkezés, melyik könny, nehéz? Úgy gondoltam, h 3.ak olyat jelölök meg, ahol biztos, hogy bejutok.

Szóval bármi tapasztalat ezekről az egyetemekről?:)



#gépészmérnök #gépész #gépészmérnöki képzés
2013. febr. 24. 20:00
 1/5 anonim ***** válasza:

Nem akarlak megbántani, de 300 alatti ponttal más szakot válassz.

Ismerőseim vannak az OE gépész szakról, és nagyon nehéz!!! Hatalmas szórótárgy a matek, a mechanika és az anyagtudomány!!! 21 beadandójuk volt csak gépszerkezetekből!

Esetleg azt mérlegeld, azért volt kevés pontod, mert lusta voltál? Mert akkor lehet felkötnéd a gatyát, és jobban menne, mint annak, aki 400 ponttal jutott be.

Ezt neked kell tudnod.

Amúgy a könnyűipari mérnöki szak baromi könnyű, és ha jó szakirányt választasz, tuti munkahely. Ált 240 a ponthatár.

2013. febr. 24. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

2 éve érettségiztem, abban az évben elengedtem magam, így gyenge lett a matek érettségim. Most fogom befejezni a gépipari mérnökasszisztens képzést, ami a gépészmérnökhöz hasonlít, csak OKJ-s képzés. Itt volt matekunk, ami egyetemi anyag egy része (pl. integrálás, deriválás), és kevés tanulással is simán ment. Szóval van már egy kis tapasztalatom, ezért gondoltam rá.

Azóta komolyodtam, ezért is gondolom, hogy megpróbálnám. Gondolom, hogy nehéz azért...

Könnyűiparira ezek szerint nagy a kereslet? És mennyi a fizetés? Tehát meglehet belőle élni kicsit kényelmesen? (Esetleg ha utazni kell miatta, autót venni, ilyenekre gondolok)

2013. febr. 24. 21:02
 3/5 anonim ***** válasza:

Ezt nem tudtam. Na így már azért más a helyzet. :)


Állítólag a könnyűipar nyomdász meg csomagoló szakirányai jók. És jóval könnyebb egy átlag mérnöki karnál.

Pl. matek 1-en két zh-s évközi jegy van, a két zh-n kell elérni összesítve 40%-ot. Nem kell bizonyítást se magolni.

2013. febr. 24. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
56%
Itt Győrben szintén biztos munkahelyed van, főleg ha járműmérnök szakirányra mész a gépészen belül. Tele van állás és gyakorlati hely hirdetésekkel az egyetem. Audi szponzorálja az egyetemet, rengeteg fejlesztés valósult meg nekik köszönhetően.
2013. febr. 24. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Könnyűipari nyomdászt átgondolom, még érdekelne is talán :)

És mit gondoltok, 300 pont alatt bejuthatok?

Győr nekem is ezért szimpatikus!

2013. febr. 24. 21:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!