Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Egészségügyi szervező szakot...

Egészségügyi szervező szakot el lehet végezni levelezőn? Nehéz nagyon? és akinek nem megy olyan jól a matek?

Figyelt kérdés

Azt hallottam van benne matek rendesen ... :/ sajnos nekem az nem éppen vlt az erősségem ,de milyen jellegű matek van benne pontosan?

Engem a turisztikai szakirány érdekelne.

Előre is nagyon szépen köszönöm!!


2013. febr. 26. 12:40
 1/3 anonim ***** válasza:

Én most vagyok 3 éves eü.szervezőn turizmus szervező szakirányom. Levelező tagozatos vagyok. Melyik egyetemre készülsz? (én Miskolci Egyetemen tanulok)

Van benne matek de csak 1 félév ami kifejezett matek. Itt nálunk csak gyakjegyes volt, minden konzultáción kaptunk házit, és félév végén egy hosszabb beadandót -főleg mátrix számítások. Ezekre kaptuk a gyakjegyet. Túlélhető. Az egészségügyi azonosító rendszerek tárgy már húzósabb. Ott az egyik rész tiszta matek, ilyen gráfok mag hasonló számítások. Itt volt zh félév végén, de valahogy összehozta mindenki a csoportomból. A mikroökonómia és makroökonómia az kemény, ugyanúgy mintha gazdasági karra járnál. Statisztika sem egy könnyű tárgy, de túlélhető kis szerencsével. Számvitelnél tőlünk nem kértek számításokat csak elméletet. Pénzügyet viszont kifejezetten szerettem, de itt csak csomó elmélet, és nagyon alap számításokig jut el az ember, mert ez is csak féléves tárgy. De ezektől a tárgyaktól nem kell annyira tartani kivéve a mikor makrot. Ami húzós benne az elején a biokémia, sejtbiosz, sokaknak az anatómia és az élettan. (nekem utóbbiak könnyen mentek, de az nem általános) Igazából ami nem hangzik nehéznek az a nehéz a szakon, azaz a turizmusos tárgyak. Mivel az a szakirány ezt nagyon alaposan kell tudni (pl. turizmus rendszere, turizmus marketing itt félévkor a 16 vizsgázóból 5-en mentünk át elsőre). Ezekből buknak a legtöbben nem a fenti tárgyakból. Összességében megoldható a szak levelezőn munka mellett, nem fogsz belerokkanni. Minden félévben van 1-2 max 3 tárgy ami nehezebb, de hol nincs ilyen? Ha még van kérdésed akkor írj nyugodtan.

2013. febr. 27. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Szia!


Jaj nagyon aranyos vagy ,köszönöm ,hogy ilyen sokat írtál! :)

Én is pont oda szeretnék jelentkezni :D

Az az igazság,hogy nem voltam valami jó matekból sohasem .Ezért félek picit bevállalni ...

de akkor azt mondod ,hogy nem húzós ?


igazából én nem is meló mellett vállaltam voltam ,hanem egy ilyen egyéves okj képzést akartam elvégezni közben ,de már nem tudom nem lenne -e ez sok ,vagy nem kezdeném -e el keverni a dolgokat...

szerinted merjek jelentkezni a matek ellenére (sajnos am 2-re érettségiztem belőle :/ )

bocsi ,nem akarok itt kérdezősködni ,meg am is ezt nekem kell eldöntenem valószínűleg úgyis ...

2013. febr. 27. 00:56
 3/3 anonim ***** válasza:
Priviben válaszoltam Neked.Gyere vár az egyetem:))
2013. febr. 27. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!