Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » 2013. évben csak 5 szakot...

2013. évben csak 5 szakot lehet megjelölni úgy hogy megjelölöm annak az egy szaknak az államilag finanszírozott fajtáját és az önköltséges fajtát is?

Figyelt kérdés

Mivel csak 10 rublika van és úgy egy szak az kettő helyet foglal.

Viszont azt írják hogy legfeljebb 5 helyre lehet leadni a jelentkezést,de ha én egy iskolában egy karon két fajtára is jelentkeznék akkor az két helynek minősül vagy csak egynek?



2013. febr. 27. 13:36
 1/4 anonim ***** válasza:

Egy helynek számít például ez:

ELTE-BTK Anglisztika ANA

ELTE-BTK Anglisztika ANK

Azért egy helynek számít, mert ugyan két sort foglalnak el, egy szak, csak a fizetési módja más - egyik állami, másik önköltséges.

Ha alá azt írod be, hogy:

ELTE-BTK Magyar ANA

ELTE-BTK Magyar ANK

Ez már a második szak, amit bejelöltél, tehát az ötből két helyet már ellőttél. Érted? Egy karon belül jelölhetsz több szakot, de azokat külön-külön helynek kell értelmezni.

Egyébként ha három szaknál többet jelölsz, az már nem csak 9000 forint, hanem pár ezerrel drágább, erre figyelj oda.

2013. febr. 27. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
úgy van ahogy az első is írta!!
2013. febr. 27. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Jól van köszi! :)

Csak azt hittem hogy akármennyit meg lehet jelöli mert,volt nálunk ilyen felvilágosító féle tanár ebből a témából és ő mondta hogy annyi jelölsz amennyit akarsz...

Jól felvilágosított. -.-"

2013. febr. 27. 14:05
 4/4 anonim ***** válasza:

Legalább nálatok volt felvilágosítótanár. :)

Én anno nem is értettem, milyen pontokat kellene gyűjteni, meg mégis honnan. Jelöltem valamit, aztán vagy lesz elég pontom, vagy nem. Persze ilyen hozzáállással nem érdemes semmit se jelölni - tapasztalat, hehe.

2013. febr. 27. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!