Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Miskolci Egyetem Műszaki...

Miskolci Egyetem Műszaki földtudományi vagy Debreceni Egyetem Vegyészmérnök?

Figyelt kérdés
Melyiket éri meg tanulni inkább egy lánynak? Elhelyezkedési lehetőségek? Fizetés? Melyik nehezebb? Melyik diplomával vinném többre?

2013. febr. 27. 15:03
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem a ME-n nehezebb az, de ahogy eddig hallottam róla, jó fizetések várják a végzetteket.

DE vegyészmérnök képzés magas színvonalú, van már ott végzett s jelenleg ott hallgató ismerősöm is, elégedettek a megszerzett diplomájukkal, szakembernek minősülnek, van munkahelyük, a többiek pedig eléggé magabiztosak abban, hogy lesz munkahelyük, ha kezükbe vehetik az alap diplomát, valószínűleg el tudnak majd vele helyezkedni egyszerűen, és mesterképzésre se lesz szükséges menniük, de ismerek olyat, aki azért fog menni (na meg nem árt).

DE vegyészmérnök egy abszolút elvégezhető szak, ha érdekel a kémia és a mérnöki tárgyak, az egyetem szuper, és jó tanárok vannak.

Lányok is választják a vegyészmérnököt, de sokan a biomérnököt, az is van Debrecenben és az is eléggé kémiás, csak mondom :) Nagyon jó kis tanszék tartozik a DE biomérnökökhöz. :)

2013. febr. 27. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!