Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Szerintetek melyiket válasszam...

Szerintetek melyiket válasszam: Ápolónő, védőnő, csecsemőgondozó, óvónő, szülésznő?

Figyelt kérdés
Melyikkel lehet jobban elhelyezkedni és megélni? Természetesen tudom hogy keveset kapnak ezek a szakmák de nem is egetverő terveim vannak. Mind nagyon tetszik szóval eszerint nem tudok dönteni.

#szülész.ápoló
2013. febr. 28. 13:55
 1/8 anonim ***** válasza:
Szerintem mindegyikre van kereslet. A csecsemőgondozó, óvónő, védőnő viszont lehet, hogy csak olyat fog kínálni, ami miatt messzebbre kell költöznöd.
2013. febr. 28. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Szép szakmák! Nyelvtudással még külföldön is esélyes vagy (persze jobb fizetésért is mint itthon).
2013. febr. 28. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindkettőtöknek a választ.
2013. febr. 28. 14:32
 4/8 anonim válasza:

Ápolónők, azaz D, E, F kategóriás nővérek után két kézzel kapkodnak, s lényegesen többet keresel, mint pl bolti eladóként, a munka qrvasok, a felelősség egyre nagyobb. Ha jobb helyet találsz, 2 nap 12 órás műszak, 2 nap szabad, de a legtöbb helyen a kötelező 14-15 műszak helyett 18-20 műszakra osztanak be. Hétvégi pótlék nincs, a délutáni-éjszakai pótlék kórházanként eltérő, még Bp-en belül is, ahogy az is, hogy van-e bérletpénz, vásárlási utalvány. Az alapodra rájön 24 vagy 30eFt ágy melletti pótlék, osztály függvényében. Az ÁEK, a klinikák jobbak anyagilag, mint a kisebb kórházak. Kórházi osztályos nővérként percek alatt találsz állást, a szakrendelőkbe asszisztensnek nehéz bejutni, kötözős és gazdasági nővéri státuszt, ami 5x8 óra, csak kihalásos alapon lehet találni.

Nagyon szép hivatás, de ki tudja csinálni az embert...

2013. márc. 14. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

védőnőként nehéz megélni :( pedig én védőnő lennék inkább. de a kereslet miatt nem tudom mit válasszak! :( :(

de a védőnő egy nagyon sazépszakma!!!!! és a szülésznő is bár erről a szakmáról nem tudok sokat,ennek még nézz utána!

2013. máj. 14. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszi azóta letudtam szűkíteni védőnőre és szülésznőre de még érdekel a gyerekorvos is csak kicsit zavar hogy harmincéves lennék mire végeznék vele.
2013. máj. 14. 13:53
 7/8 anonim ***** válasza:

tök jó én is szinte ezekben gondolkodom. védőnőin és orvosin. :) a védőnői munka szerintem, nagyon jó.

eddig minden védőnő ismerősöm azt mondta,hogy szereti a munkáját. szerintem is szép szakma!

2013. máj. 15. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Ha blőd akarok lenni: bármelyik mellé örökölni kell pénzt, vagy gazdag férjet fogni. :)

Ha komolyra váltok: én ápolónak tanulok és már dolgozom is kórházban. Csak is nagy erővel és lelkesedéssel lehet csinálni.

2015. aug. 1. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!