Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mit tegyek? Fontos! (felpontoz...

Mit tegyek? Fontos! (felpontozlak)

Figyelt kérdés
6.-os vagyok, és felvételiztem az idén 2 gimnáziumba is. Az Eötvösbe és a Veres Pálnéba. A lényeg az volt, hogy az Eötvösbe (Bp.)felvegyenek, de nem vettek fel. A Veres Pálnéba meg nem annyira szeretnék menni (nem is biztos, hogy felvettek). És most azon gondolkozom, hogy 8.-ban újra megpróbálom az Eötvöst, viszont nagyon utálom a jelenlegi iskolámat. Az osztályfőnökömtől kezdve az osztálytársaimig. Folyamatosan zaklatnak az osztálytársaim közül páran, és már nem bírom az ott létet. Viszont én mindenképpen az Eötvösbe szeretnék járni. MIT TEGYEK??? És ha úgy döntök, hogy maradok, akkor 8.-ban humánra vagy reálra érdemes mennem?

2013. márc. 2. 14:16
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:

Nem a felpontozásért, hanem segítségképpen: ha felvesznek a VEresbe, menj... onnan is van lehetőséged majd átmenni az Eötvösbe, nyolcadik után, ha felvételizel. De add fel, ha oda szeretnél járni, ne add fel!!!


Amennyiben nem jön össze a Veres, beszéld meg a szüleiddel, hogy szeretnél iskolát váltani, mert problémáid vannak.


Sok sikert kívánok, remélem, előbb-utóbb Eötvösös leszel :)

2013. márc. 2. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Köszön szépen! Édesanyám is tudja, hogy problémáim vannak az iskolával, és pár diákkal is. És ő is így gondolja, hogy az iskola amibe járok, rossz. Sőt... Irtózatosan utálja is, mert az valami hihetetlen, amit ebben az iskolában művelnek. Én attól félek, hogyha elmegyek a Veresbe, akkor ott nem lesz meg 8.-ig a kitűnő átlagom, viszont ebben az iskolában a legnagyobb problémám 2 oszt.társammal van. Kicsinálnak. Folyamatosan követnek mindenhova iskola után. És kibeszélnek, meg a szekrényemből lopnak...stb... És az a gond, hogy mindenki az ő pártukat fogja. Meg folyamatosan belekevernek a dolgaikba, és mindig én kapom az intőket. Nekem meg csak egy barátnőm van (aki nem áll mellettük), és ő elmegy egy fizetős iskolába. És az is probléma, hogy az oszt.főnököm matek tanár, és mindig matematika órát tart osztályfőnökin, meg bevezetett egy matek szakkört, ami nekünk kötelező. És a heti HÉT(!!!) matek órával még mindig az ötödikes tankönyvből tanulunk. Na meg az osztály fele elmegy egy gimnáziumba jövőre. Te melyik iskolába jársz?
2013. márc. 2. 14:39
 3/18 anonim ***** válasza:
Én is azt tanácsolnám, amit az első válaszoló. Ne hagyd, hogy még két év alatt lelkileg terrorizáljanak abban az osztályban/suliban, inkább menjél át a Veresbe, ha felvesznek. És onnan még mindig lesz lehetőséged felvételizni az Eötvösbe 8.-ban. Meg írtad, hogy eléggé le vagytok maradva a matekkal, akkor lehet, hogy talán abban a másik suliban ez nem lenne, és 8.-ban talán jobban megtudnád írni a matekfelvételit. :)
2013. márc. 2. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2013. márc. 2. 15:01
 5/18 A kérdező kommentje:
Az a legnagyobb gond, hogy lehet hogy nem vesznek fel. Az írásbelim összesen 83 pont lett. A hozott pont össz. pont azaz 50 pont. Ez együtt: 133 pont. A tagozaton 5. voltam, a szóbeli előtt. Viszont a szóbelit eléggé elrontottam, meg nem voltam rá felkészülve eléggé. Meg nem is számított akkor, mert az Eötvösben reménykedtem (ahova szintén behívtak szóbelire, de csak 32 pontot kaptam rá, nem tudom miért, mert mindenre tudtam a választ és szimpatikusan viselkedtem, szerintem a sok intő/figyelmeztető miatt, ami az ellenörzőmben van).
2013. márc. 2. 15:05
 6/18 anonim ***** válasza:

Figyelj

Ha viszel ötven pontot plusz nyolcvanhármat

(írásbeli) az össz. százharminchárom pont. Annyival egész biztos behívnak a Veresbe (nem rossz suli hidd el)Ott próbálj meg jól szerepelni a szóbelin és sztem fölvesznek

2013. márc. 2. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:

Hidd el, hogy jó az a százharminhárom pont

(Más örülne,ha annyi lenne) Mondjuk még kapsz a szóbelire harminc pontot

Akkor már lesz százhatvan valamennyi

Azzal meg nem igaz, h nem kerülsz be

2013. márc. 2. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:

Akkor ma voltál a szóbelin(?)

Annyira nem sikerülhetett rosszul

(Meg pl a magyar nem nehéz)

Ha van akármennyi esélyed, akkor tényleg próbáld

megragadni a lehetőséget Annál a sulinál ahol most vagy csak jobb lehet

2013. márc. 2. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:

Egy osztályba húsz-huszonöt embert

biztos felvesznek

Akkor még ismán bekerülhetsz

(akkor is,ha most úgy érzed, annyira nem volt jó a

szóbelid)

2013. márc. 2. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
Szerintem azért is érdemes elkezdeni a gimit, mert én úgy tudom, hogy ha már gimis vagy, akkor tudsz év közben is iskolát (gimit) váltani és legalább megszabadulsz a régi sulidtól.
2013. márc. 3. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!