Melyik egyetemet/szakot válasszam?

Figyelt kérdés

Lassan pályaválasztás és nem tudom, hogy merre induljak... pontosabban nem tudok dönteni 2 szak közül: jogász szak és a mentőtiszt szak között... (mind a 2 szak(utána a munka) nagyon érdekelne)

Tudnátok érvelni mellette, hogy szerintetek melyik szakot válasszam?

Esetleg akik valamelyik szakra járnak/jártak azok is írhatnának hogy milyen? (mentőtiszt-sote, jogász-pázmány)

Normális válaszokat, Köszi!!



2013. márc. 3. 18:50
 1/9 anonim ***** válasza:
Nehezen összehasonlítható a kettő. Mentőtisztként valószínűleg könnyen el tudsz majd helyezkedni, de sz.rt se fogsz keresni, és a váltott műszakos munka családos embernek nem túl jó (meg másnak sem). A jogász szakma sem leányálom. Nehéz elhelyezkedni, de ha sikerül feljebb lépni a ranglétrán, vagy fel tudsz futtatni egy magánpraxist, akkor nem lesznek anyagi problémáid.
2013. márc. 3. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Köszi!

Csak azt nem tudom, hogy ha jogász szakra mennék akkor bírnám-e illetve bírnék-e annyit magolni... :S

Mentősként tényleg kevés fizetést kapnék, de így "civilként" ahogy utánanéztem tetszene az a 'hivatás' is.... jogászként meg elég jól keresnék ahogy írtad... még mindig 'tanácstalan' vagyok.. :S

2013. márc. 3. 19:06
 3/9 anonim ***** válasza:
Ha a középiskola végefelé vagy, biztosan van már tapasztalatod a tanulás terén. Eddig hogy ment a magolás?
2013. márc. 3. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
nem igazán tanultam itthon eddig... 4 fölött van az átlagom... de pl. töriből is megjegyzem azt amit órán mond a tanár és ígyis megvan az ötös... az a legnagyobb gond hogy lusta vagyok.. :D
2013. márc. 3. 19:23
 5/9 A kérdező kommentje:
mondd* mielőt valaki belekötne, csak siettem..
2013. márc. 3. 19:25
 6/9 A kérdező kommentje:
egy 'd' na.... :D
2013. márc. 3. 19:27
 7/9 anonim ***** válasza:
Ha lusta vagy akkor inkabb ne. Jogon egesz konyveket kell megtanulni szoval folyamatosan tanulni kell es sokszor hallottam, hogy a tanarok is eleggl szorjak az embereket plusz mire keresokepes leszel az minimum6-7 ev. Ezeket vedd szamitasba.
2013. márc. 3. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

7#-es:

De csak azért vagyok lusta mert megelégszek ilyen jegyekkel is, nem akarok kitűnő lenni! :D

De! A maradék szabadidőmben mindig könyveket olvasok

2013. márc. 3. 20:27
 9/9 anonim ***** válasza:
A lustaságról egyetemen le kell szoknod, mert ha ilyen a hozzáállásod akkor nem fogod elvégezni egyik sulit sem. Eléggé különböző pályákat jelöltél meg a kérdésedben. Azt kell eldöntened hogy papír munkát akarsz végezni, vagy gyakorlati munkát inkább.
2013. márc. 3. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!