Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hogyan érhetném el, hogy jobb...

Hogyan érhetném el, hogy jobb legyek matekból?

Figyelt kérdés
10.-es vagyok, idén évvégén lesz egy alapvizsga, kisérettségi matekból. A tanár adott egy lapot az osztályomnak, amin olyan típusú feladatok vannak, amilyenek abban benne lehetnek majd, és meg kell csinálni itthon őket. Viszont egy csomó mindent nem tudtam, hogy kell megcsinálni, utána kellett néznem az interneten, meg segítséget kérni másoktól, egyedül szinte semmit nem tudtam megcsinálni, az általános iskolában tanult dolgok főleg nem mennek. Túl sok logikám sincsen, ahogy észreveszem. Mit tegyek, hogy több legyen a logikám, és képes legyek megcsinálni a nehezebb feladatokat? Mert a mostani tudásommal a kisérettségin, meg majd a rendes érettségin is meg fogok bukni kb. (Jegyeimmel nincs gond, a témazárókra, dolgozatokra felkészülök mindig, de aztán elfelejtek mindent egy idő után)
2013. márc. 7. 19:02
 1/2 A kérdező kommentje:
És ennek talán az az oka, hogy általánosban, meg középiskolában is olyan matektanárt kaptam, aki nem képes elmagyarázni normálisan a dolgokat. Külön matektanárhoz meg nem járhatok minden nap, szóval magamtól kéne valamit csinálnom.
2013. márc. 7. 19:04
 2/2 anonim ***** válasza:

Szerintem keresd meg a régi tankönyveidet/füzeteidet úgy 7.-től kezdve és nézd át mit vettetek vagy keress a neten anyagokat (pl matekmindenkinek.hu-bár itt a legtöbb funkcióért fizetni kell,de nagyon hasznos)

Miután ezzel megvagy keress versenyfeladatokat(pl gordiusz) hiszen ezekben a feladatsorokban minden témakörbe belekérdeznek a függvényeken kívül

2013. márc. 8. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!