Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » A Waldorf iskolákban tényleg...

A Waldorf iskolákban tényleg nincs testnevelés óra?

Figyelt kérdés
Eurithmia van, azt tudom, de miért nincs sport vagy testedzés?

2013. márc. 9. 16:57
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
89%
Foci nincs mert az erőszakos számukra.
2013. márc. 9. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
De a torna, az például nem agresszív. Vagy a futás.
2013. márc. 10. 00:16
 3/14 anonim válasza:
Hello. Van a Waldorfban euritmia és testnevelés óra is. Bár az euritmia az nagyon sz@ar. A tesin pedig futás, röpi, korár, talajtorna szokott lenni. Néha pedig kidobós.
2013. márc. 10. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim válasza:
Hallo megint.Amúgy meg a tanárok/iskola erőszakosnak találják a focit, bár a kosárlabdázás sem valami szelíd. Meg a számító gépeket, telefonokat is feleslegesnek tartják. Ki tudja miért? Hol halottad, hogy nincsen a Waldorfban tesi? (Ugye nem baj, hogy megkérdeztem?) XD
2013. márc. 10. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Azt hiszem, ezen a fórumon olvastam valahol, hogy nincs tesi. Érdekes amúgy ez a nevelési elv, mert egyrészt jó is, hogy nem hagyják rossz irányba fejlődni a tanulókat (pl agresszív, lövöldözős számítógépes játékokkal), viszont a világnak ez is része, tehát, ha kikerülnek a suliból, akkor szembesülniük kell majd a rossz dolgokkal is. De persze ez az ellenérv sem teljesen állja meg a helyét, hiszen a világ olyan is, amilyenné mi tesszük, és nem mentegetőzhetünk azzal, a világ rossz, és ezért nekünk alkalmazkodni kell a rosszhoz, azaz mindenkinek agresszívvé kell válnia, nehogy lemaradjon a többiektől. :) Szóval nem egyszerű. Már önmagában az agresszivitásról is el lehetne hosszan gondolkodni, hogy mit is értünk alatta, mert hétköznapi értelemben rosszat jelent, de pszichológiai értelemben lehet máshogy is érteni, pont úgy, mint a stresszt. Ott is van pozitív (előrevivő) és negatív (romboló, hátráltató) stressz.
2013. márc. 10. 13:37
 6/14 anonim ***** válasza:

Én Waldorf iskolába jártam és volt számítástechnika óránk is, valamint testnevelés is.

Aki nem érti, hogy miért gondolnak bizonyos dolgokat az iskolában, kérdezze meg de szerintem ne cinikusan írjon hasonlókat mint a: ki tudja miért ...etc.

2013. márc. 10. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Engem érdekelne, hogy megy ez nálatok a suliban! :) Persze lehet olvasni a neten dolgokat általánosságban, de azért az más, ha valaki a saját tapasztalatait osztja meg. Tényleg jó oda járni? Nincs dolgozatírás, feleltetés? És minden reggel kézfogással üdvözlik egymást a tanárok és a diákok?
2013. márc. 11. 01:02
 8/14 A kérdező kommentje:
Ja, bocsánat, látom, azt írtad, hogy járTÁL oda. Akkor múlt időben kell érteni a kérdéseimet. :))
2013. márc. 11. 01:03
 9/14 anonim válasza:
Hello. Én Waldorf-ban hetedikes vagyok. Van nálunk dolgozat, felelés az még nem volt. Minden reggel kezet fogunk a tanárral. Jó oda járni, bár van pár óra aminek nem tudom mi értelme van. Egyébként jó az osztályközösség, a tanárok jó fejek. Elég gyakran vannak kirándulások. Nekem az nagyon tetszik a waldorf-ban, hogy sok óra van ahol alkothat az ember. Ahol csinálhatunk táskát, kanalat, porpasztell képeket, van dráma is, meg ilyesmik. Szóval ha művész lélek vagy akkor nagyon jó suli. Meg egyébként is nagyon jó. Szerintem.
2013. márc. 11. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim válasza:

Van tesi, mozgás, eurithmia, felelés és doga is van.

Számtech, foci, minden belefér módjával, a megfelelő keretek között.

Üdv, egy waldi tanár :o)

2013. márc. 27. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!