Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Venéglátásszervező-Vendéglős...

Venéglátásszervező-Vendéglős tényleg betölthet szakács vagy pincér pozíciót?

Figyelt kérdés

Most fogok érettségizni és eddig szakácsnak vagy pincérnek szerettem volna menni. Igazából még nem igen van elképzelésem a jövőmmel kapcsolatban, ezért gondoltam kitanulok egy szakmát. Mivel a legtöbb OKJ csak arra jó, hogy többletpontot nyújtson a felsőoktatáshoz való bekerüléshez, ezért kicsit körülnézegettem.

Ahogy írtam, a szakács és a pincér szakma az ami szóba jött. Viszont abban az iskolában ahova menni szeretnék ott ezek a képzések a szakiskolásoknak vannak. Ha külsőként mennék oda akkor 3 évet kellene ott tanulnom, de én max. 2 éves képzésre akarok járni. Azonban ugyan ebben az iskolában vannak érettségire épülő képzések, ilyen a Venéglátásszervező-Vendéglős képzés is.

Utánaolvastam és azt találtam, hogy ezzel a szakmával akár segédszakács és pincér állást is betölthetünk. Ennek mekkora az igazság alapja?


itt olvastam: [link]


(Igazából pár évig hajóspincér szeretnék lenni, hogy össze spóroljak elég pénzt egy saját vállalkozásra. Sajnos más iskola nem jöhet szóba (már mint vendéglős), mert vidéken élek és Budapestre tudnék feljárni, de 50 km-re van.)



2013. márc. 9. 19:27
 1/2 bazsab válasza:

Ez engem is érdekelne, mert ősztől ugyanerre fogok járni.

Ezt az oldalt már én is olvastam, ugyanezt vontam le. Bár gondolom nem leszek teljes értékű szakács és felszolgáló, de el fogom tudni látni ezeket a munkaköröket.

2013. ápr. 15. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:

Sziasztok!

Én is ősztől Budapestre szeretnék ugyanerre a képzésre járni.

Egyik ismerősöm vendéglősnek tanult és most Angliában pincérkedik.:)

2013. máj. 25. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!