Na most akkor mi is van? OKJ-s képzés mit ér valójában? Van-e esélyem elhelyezkednem abban a szakmában amit tervezek?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Szeretnék tanácsot kérni. Végzős vagyok, most állok az érettségi előtt. Vannak terveim, de ahhoz, hogy ezeket megvalósítsam, mindenképp halasztanom kellett. Mármint egyetemre gondolok. A legfontosabb nagy célom, szeretnék bekerülni a katonasághoz. Több lehetőségem is van, de ami a legésszerűbb a Nemzeti Közszolgálati Egyetem. Mivel 9 éve németet tanulok, esélyem sem lett volna idén felvételizni, mivel nincs meg a középfokú angol nyelvvizsgám és a katonai vezetői szakra ez az egyik alapfeltétel. Néztem tisztképző szakközépiskolát is, de oda is kell az angol. Szóval úgy döntöttem, hogy akkor mivel ügyvitelt tanulok szakközépiskolában, érettségi után elvégzek egy 2 éves OKJ-s tanfolyamot, mint ügyviteli asszisztens. Ezalatt a 2 év alatt van lehetőségem nyelvvizsgát is letenni. Elég ez a 2 év hogy nulláról középfokra feltornázzam magam? Na már most kaptam egy pofont, hogy az OKJ-s képzés idő pazarlás, nem megyek vele semmire és még csak biztos szakma sincs a kezemben. Én meg voltam győződve, hogy ha meg van az OKJ-s bizonyítványom, akkor azért valamivel többre megyek mint egy sima érettségivel. Ez most hogy is van? Tényleg nem ér semmit egy OKJ-s bizonyítvány? Mondjuk nem is ez érdekel a legjobban, hanem a katonaság. Meg van az esélye, hogy nem vesznek fel az egyetemre, mivel nem lesz emelt érettségim egy tantárgyból sem, de akkor marad a tisztképző. Ha a tisztképző sem jön össze, akkor bevonulok mint szerződéses, vagy önkéntes katona.

Szerintetek mennyire sikerülhet bekerülnöm? Jó ötlet ez egyáltalán, vagy inkább hagyjam és próbálkozzak valami mással?

Köszönöm, hogy elolvastátok, elég hosszúra sikeredett.

A válaszokat is köszönöm előre.

18L


2013. márc. 13. 19:16
 1/5 anonim ***** válasza:

Nos az okj bizonyítvány az pont semmi, akkor ér valamit ha hiányszakmában szerzed a papírt. (szóval mesterember leszel, burkoló, villanyszerelő, szakács, cukrász stb.)Az ilyen irodai ügyviteli asszisztens tehát irodai munkára képzés semmit sem ér. Napnál fűtő kategória...eszedbe se jusson, ha egyetemen töröd a fejed mert időpazarlás. (bármit is állítanak az okj-s suliban tanító tanárok ne higgy nekik!!!!)

Azt honnan vetted hogy angol nyelvvizsga a jelentkezés feltétele a "katonai vezető" alapszakra? Ugyanis ilyen nincs csak a jelentkezési feltételek között!!!!!! A diplomaszerzéshez kell nyelvvizsga de ott is tökéletes a német középfokú nyelvvizsga!!!!!!!!!!!!! Ilyen miatt nem jelentkeztél..nos hát utánaolvashattál volna a felvin!!!! ezt az évet már buktad!!!!!!

2013. márc. 14. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Még szép, hogy utána néztem pontosan a felvi.hu-n illetve ismerőst is kérdeztem.

De ha nem hiszel nekem:

[link]

És ott a bizonyos 11-es pont, ami:

(11) A szakra angol nyelvből szerzett állami vagy államilag elismert B2 szintű (korábban középfokú) komplex (korábban C típusú) nyelvvizsga-bizonyítvánnyal rendelkezők jelentkezhetnek.

2013. márc. 15. 10:55
 3/5 A kérdező kommentje:

1. Tisztképzés


A tisztképzésre a tájékoztatóban meghirdetett szakokra felvehető az a honvédtiszti pályára készülő személy, aki:


- magyar állampolgárságú, büntetlen előéletű és cselekvőképes;

a tanulmányai megkezdéséig (a felvétel évében szeptember 1-ig) betöltötte a 18., de még nem töltötte be a 26. életévét;

- érettségi bizonyítvánnyal rendelkezik;

- rendelkezik az előírt szintű nyelvvizsgával;

-az egészségügyi, pszichikai és fizikai alkalmassági vizsgán, valamint a pályamotivációs elbeszélgetésen megfelelt.


2. A polgári hallgatók részére nyújtott alapképzés

A meghirdetett szak(ok)ra az jelentkezhet, aki rendelkezik a jelentkezés alapfeltételeivel, valamint a meghatározott követelményeknek megfelel.

2013. márc. 15. 10:57
 4/5 anonim ***** válasza:

Igazad van, de ez roppant érdekes, mert a felvi a szakok képzések (nem az intézmények oldalon)nem ezt írja. Ott csak a végzéshez jelöli a nyelvvizsgát (bármilyet a szöveg alapján).

De helyedben én megcéloznék egy katonai középiskola képzését vagy másik ilyen szakközépiskolai képzést (2-3 van belőle ahogy láttam a neten)

pl ezt [link]

azt ugyan nem tudom eldönteni hogy benne vagy e még a jelentkezési határidőbe, de hidd el az OKJ irodai adminisztratív képzés felesleges. Tudom te a szükséges aggol nyelvvizsga megszerzésére gondolsz a képzés alatt elsősorban, és mégis megmaradna a tanulói jogviszonyod egy iskolában. De mi van ha nem sikerül a nyelvvizsgát 2 év alatt letenned pl?? Vagy éppen sikerül csak az egyetemi felvételid nem sikerül? Ott állsz hogy megint az alapvonalól kell indulnod. Ha szereted szeretnéd ezeket az egyenruhás foglalkozásokat..akkor a rendészeti irány is szóba jöhet, de lehet hogy tévedek. Én már jócskán felnőtt vagyok, picit már más tapasztalattal szemlélem a világot mint Te, de felesleges kitérőket ne tegyél. Ez ilyen verziót hagyd akkorra ha semmi de semmi sem sikerül.

2013. márc. 15. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Persze néztem mást módot is: Magyar Honvédség Kinizsi Pál Tiszthelyettes Szakképző iskola:

Jelentkezési feltételek

A polgári életből iskolarendszerű képzésre jelentkezőkkel

szemben támasztott feltételek:

-magyar állampolgárság;

-18-22. év közötti, de a 23. évet a felvételi évében be nem töltött életkor;

-büntetlen előélet;

-középiskolai érettségi bizonyítvány, vagy annak a folyó tanévben való megszerzése;

-államilag elismert angol alapfokú, komplex nyelvvizsga


Itt is itt van az angol. Tehát angol nélkül végem.. :( Tudom, hogy ezt az évet tutira bebuktam, de úgy gondolom, hogy 2 év elegendő lesz, persze normális tanárral, a középfokúhoz. Köszönöm a válaszod egyébként!

2013. márc. 16. 11:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!