Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Nemzetközi tanulmányok vs....

Nemzetközi tanulmányok vs. Nemzetközi igazgatás?

Figyelt kérdés
Pénzügy-számvitel szakon vagyok szeptember óta, de most kezdek belefásulni és szeretnék váltani. A fent említett két szakon gondolkodom, szeretném ha leírnátok személyes tapasztalatotokat, későbbi elhelyezkedési lehetőségeket bővebben! :) Esetleg még szívesen fogadok egyéb hasonló szakok ajánlását is! A lényeg, hogy több idegen nyelven és külföldi kapcsolatépítésen alapuljon a képzés! Köszönöm

2013. márc. 14. 14:13
 1/6 anonim ***** válasza:

Kemény vagy! Megcsinálod! Fel ne add! Legyél szorgalmas! Kemény munka és meg lesz minden!


De most tényleg sokkal jobb szakon vagy mint ezek...

2013. márc. 14. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
De egyszerűen kezdek undorodni ettől a szaktól :s a számviteltől felfordul a gyomrom, és minden nap kín szenvedés bejárni órákra, nem köt le, nem érdekel... és így ezt nem akarom csinálni. Az idegen nyelvekkel pedig úgy vagyok, hogy nagyon könnyen és szívesen tanulom, ezért szeretnék olyat tanulni, amit szeretek, és nem úgy leélni az életem, hogy bele vagyok kényszerítve egy olyan dologba, amit nem akarok csinálni.
2013. márc. 14. 14:22
 3/6 anonim ***** válasza:

Az első vagyok még mindig.


Én gazdálkodást én menedzsmentet tanultam de utáltam mint a bűnt. Most utána pedig elkezdtem egy Nemzetközi Szállítmányozás és Logisztikai Szakügyintéző szakot. Az angol nagyon jól megy azzal nincs gond ehhez kéne még egy német és akkor tuti a dolog.


De szerintem nem árt ha elvégzed ezt is. Elvégre, ha valamilyen nemzetközi dolgot akarsz oda sose fog ártani egy közgazdász diploma.


Szóval tényleg ez a legjobb amit tehetsz. Minden szakban van valami unalmas.


Kezdj el nyelvet tanulni az számvitel mellett. Amíg fiatal vagy addig kell minél többet.

2013. márc. 14. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Akkor válaszd a nemzetközi gazdálkodást.

A gazdálkodás és menedzsment és a nemzetközi tanulmányok keresztezése.Elég sok suli indít ilyet.BGF,ÁVF,Debrecen, Szolnok,Edutus ...

Így nem veszne el az sem amit eddig tanultál.

2013. márc. 15. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

A nemzetközi tanulmányok másnéven diplomataképző. persze az elhelyezkedéshez kellenek kapcsolatok (ahogy én látom). A nemzetközi igazgatással csúnyán szólva titkárnő leszel. De, egy jólfizetett titkárnő. Az lenne a dolgod, hogy a cég külföldi/eu-s kapcsolataival foglalkozz...

A lényeg: az első sokkal jobb, ha utána tudsz vele mit kezdeni...

2013. márc. 15. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

vivente: Igazából az egész gazdasátudományi ágazatba belefáradtam, gyökeres változást szeretnék! :)


Egyre jobban hajlok a nemzetközi tanulmányokra, köszönöm nektek.

2013. márc. 15. 22:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!