Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Milyen fősuli/egyetem, mi...

Milyen fősuli/egyetem, mi legyen a munkám?

Figyelt kérdés

Nem tudom eldönteni, hogy mit tanuljak tovább, olyat szeretnék választani, amivel aztán meg tudok élni.A tanulással nincs bajom, viszonylag okos vagyok 2-3 négyes szokott becsúszni idén előrehozott érettségim lesz földrajzból.Ezek mellett szeretem még a matekot és szerencsére értem is, ezért sokan mondják, hogy valami ilyesmit kéne tanulnom.Engem régebben,de még most is nagyon érdekelt a pszichológia és az állatorvos is, de oda biztos nem tudok bejutni, esetleg nem tudnátok valami hasonlót mondani.Előre is köszönöm!

17/L



2013. márc. 14. 17:41
 1/3 Dalmika válasza:
Ha ilyen jó jegyeid vannak biztos bejutsz az egyetemre állatorvosnak vagy pszcihológusnak. :) Ha meg matek irányban akarsz tovább menni akkor próbáld meg a Pénzügy és Számvitel szakot Szegden vagy más matekhez közel álló szakot.Azt is írtad,hogy előrehozottad teszel földrajzból,elmehetnél vele mondjuk idegenvezetőnek. Remélem tudtam segíteni! :) Sok sikert! :)
2013. márc. 15. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Nem ártana pontosítani érdeklődési köröd, és annak alapján választani. Mert jól hangzik ugyan a pénzügy-számvitel, de több kell oda, mint sok ötös és pár négyes gimiben.


Sokaknak túl nagy ugrás az egyetem a középiskolához képest, és nem bírják a tempót, mert útközben derül ki, hogy nem is azon a szakon vannak, amit igazából csinálni akarnak - idő közben megismerik, onnan a felfedezés.


Szóval alaposan ismerd meg magad és a képességeid, és tájékozódj a lehetséges szakokról. Még van időd!

2013. márc. 15. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Sziasztok!

Köszönöm a választ! :)

Az első kommentelőnek üzenem, hogy én is nagyon örülnék ha felvennének az orvosira, állatorvosnak, de ez sajnos szinte lehetetlen, mert ahhoz bioszból emlten és kémiábol közép vagy emelten kell érettségiznem, pedig nem állna távol tőle, falun élek, így egy csomó állat van körülöttem, az embereken kívül is. :)A pszichológus meg sokan mondják, habár az is tetszik.

A második válaszolónak meg üzenem, hogy tudom nagyon jól, hogy még van időm csak folyton idegeskedek miatta, nem túl rég kezdtem el gondoskodni, de már egy csomó minden megfordult a fejembe, amit sorra elvetettem.Jó lenne olyat választani amit tényleg szeretek/szeretnék, ezért ezzel gondba leszek.

2013. márc. 18. 14:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!