Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » BME, informatikusmérnök. Ide...

Herrpresident kérdése:

BME, informatikusmérnök. Ide szeretnék bekerülni. Mire számítsak, miből legyek jó (a gimiben)?

Figyelt kérdés

2013. márc. 14. 21:29
 1/5 anonim ***** válasza:
infóból matekból és fizikából
2013. márc. 14. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Hát főként matek, fizika szerintem.


Informatikából középiskolában annyira nem szoktak érdemleges dolgot tanítani (persze iskola és tanár függő), ha van rendes tanítás, akkor főkánt programozás és weblapszerkesztés, excel, adatbázisok, ami hasznos.


Emellett talán kémia (bár nem fogja direkten érintetni tanulmányaidat, de szerintem nem árt, ha van fogalmad mondjuk elektrokémiáról) és angol (informatikában talán jobban előjön, hogy minden angol).


További idegen nyelvek soha nem jönnek rosszul, de szerintem fizika-matek (esetleg programozás), amire érdemes közép iskolában hangsúlyt fektetned.

2013. márc. 14. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

A fizika annyira nem nagy szám mérnök-infón, legalábbis a mérnöki szakokon tanult fizikánál jellemzően könnyebb. Ha jársz faktra és hajlandó vagy érettségizni is belőle, az alapnak tökéletes. (Szóval infó érettségi mellett, vagy akár helyett azért erősen ajánlott a fizika.)


A matek viszont nagyon-nagyon fontos: analízis (határérték, deriválás, integrálás), lineáris algebra (mátrixok), komplex számok, valamennyi gráfelmélet és valószínűségszámítás. Ezekről mind érdemes tudni valamit mire odajutsz, minél többet, annál jobb. (Persze az alapoktól tanítják, de elég gyors tempóban, könnyű lemaradni, ha nincs előképzettség.)


Illetve az is nagyon hasznos, ha netes anyagok, vagy tankönyv alapján elkezdesz C-ben, vagy C++-ban programozni (gimikben sajnos nem jellemző, hogy infó óra keretében tanítanák), mert első két félévben ezeket a nyelveket kell majd használnod.

2013. márc. 15. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a gyors válaszokat!

Még van 2 évem érettségiig, viszont a fakultációválasztás 2 hónapon belül itt van. Matekból és infóból mindenképp megyek faktra, a fizika amin még gondolkozom. Azért is kérdeztem, hogy mi/mennyire kell mert manapság mindenhonnan azt hallani, hogy BME-n fizika nélkül nem lehet(nagyon nehéz) bennmaradni. Fizikából nem vagyok rossz(4-es 5-ös) csak attól félek, hogy nem fogom bírni...

2013. márc. 16. 00:26
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Informatika faktot nagyon gondold meg. Érdeklődj az idősebbektől, mit tanítanak pontosan.


Én azzal nagyon mellélőttem, nálunk középszintűre felkészítés folyt (Word, Excel, kevés Access és HTML) de borzalmasan lassú tempóban. Hatékonyabb lett volna a tenyeremmel verek szögeket a földbe... ( Aztán a tanár milyen büszke volt a 94%os emeltemre... De ez már tényleg az én problémám:) )


Szóval mat-fiz fakt mindenképpen, érettségire pedig én idén közép matek és emelt infóval felvételizek, másnak is ezt ajánlom.

2013. márc. 16. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!