Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Érdemes turisztikával kapcsola...

Érdemes turisztikával kapcsolatos felsőfokú tanulmányokat végezni?

Figyelt kérdés

2013. márc. 16. 11:39
 1/4 anonim ***** válasza:
Nem, mert többszörösen túltelített a piac, a szakmában 99% hogy nem tudsz majd elhelyezkedni.
2013. márc. 16. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Nem gondoltam volna, hogy ennyire telítődött a piac.
2013. márc. 16. 14:04
 3/4 anonim ***** válasza:
0%

Kerüld el ezt a szakot, semmit sem ér!

Magyarországon alig van már turizmus, kerülnek minket a külföldiek!! Budapest, gyógyfürdő övezetek, Siófok. Kifújt. Más nincs, mindent elront a magyar! :(

Arról nem is beszélve, hogy a turizmusban betölthető munkakörökhöz nem is kell tur-vend. szakos diploma! Én elég jól megszívtam vele, utazási irodába nem vesznek fel, mert "túlképzett" vagyok, diplomával nem akarnak alkalmazni, szállodai recepció ugyanez. A gyakorlati időm 15 hét volt össz-vissz, az semmi! A diploma szerint vezető munkakör elvégzésére vagyok képes, manager, irodavezető vagy ilyesmi, na ahhoz viszont nem papír, hanem tapasztalat, gyakorlat és idő kell... :/ de hol kezdjem el, ha sehol nem alkalmaznak, mert kezdő vagyok és diplomás, de érzek magamban ambciót és tudásvágyat hogy ezt csináljam és megtanuljam a szakmát??

Kíméld meg magad ettől a szaktól, nem azt adja amit ígérnek a fősulikon, nagy kamu a sok százalékos elhelyezkedési ráta is...

Külföldre menj, de ott se a kényelmes székre pályázz egyből, először inkább takarítani, pincérkedni fogsz, utazási iroda, szállodai front office vagy back office már nehéz dió - professzionális nyelvtudás, több éves tapasztalat és szerencse szükséges. Persze nem lehetetlen, de nem azonnal a diplomaosztó után kell indulni.

Szóval paradoxon!!!

2013. márc. 27. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Furcsa amit az utolsó hozzászólásban olvastam. Én most fogok diplomázni és Hajdúszoboszlón is több helyre várnak és folyamatosan keresnek, hogy menjek oda. Szabolcsban és BAZ megyében több fürdővel beszélek, akik vezetői munkakörben alkalmaznának, igaz azért, mert nem a "szokásos" turizmus-vendéglátást végeztem, hanem egészségturizmus szervezőt. Mellette természetesen képzem magam nyelvek terén, de nem német angol párti vagyok. Turizmus mindig is volt, van lesz. Nyaranta is rengeteget nyaralunk és mindenhol tele van. Magyar turizmus Zrt-nél sincs pangás, mert rengeteg turista jön, manapság az oroszok. Szerintem menj nyugodtan arra. Tudod ez olyan, mint amikor azt írják, hogy ne legyél közgazdász, mert a bankok csődben vannak és minden második ember közgazdász, nem fogsz elhelyezkedni. Barátnőm ahogy lediplomázott, dolgozott is vele. Ennek ellenére van olyan, aki a Tescoban pénztáros. Ki milyen ügyes és szerencsés.
2013. ápr. 10. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!