Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hogyan lehetséges főiskolán...

Hogyan lehetséges főiskolán továbbtanulnom a technikusi képzés után?

Figyelt kérdés

2 éve érettségiztem. Nem adtam be továbbtanulási kérelmet főiskolára, hanem egyből ottmaradtam az iskola technikusi képzésén. Most vagyok másodéves, és technikusi vizsga után szeretnék főiskolára menni. Milyen utat kell végigjárnom? Milyen időpontokra figyeljek? Milyen dokumentumokból kell másolatot kérnem? Esetleg igazolványképet csináltassak-e?

Főleg tanárok válaszát várom.


2009. szept. 16. 12:08
 1/4 anonim ***** válasza:

bár én nem vagyok tanár, de simán tanulhatsz tovább. nekem is van 1 technikusi vizsgám ami okj-s, és én most 1 főiskolán felsőfokú szakképzésre járok, ami szintúgy okj-s. de ez azért érdekes, mert az első szakma ingyenes, a második elvileg fizetős. de nekem azt mondták, hogy mivel ez az első felsőfokú szakképzésem ezért ez is lehet ingyenes.

amúgy meg ha szakirányban tanulsz tovább, akkor többletpontot is kapsz, talán 30-at. ugyanúgy és ugyanakkor jelentkezel, mint akinek 1 érettségije van. diákigazolványt igényelhetsz jelentkezéskor vagy beiratkozáskor is. fénykép meg kellesz még ha beiratkoztál.

2009. szept. 16. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Szia!

Én sem vagyok tanár de amit tenned kell:

december környékén jelenik meg a felvételi tájékoztató: ha papíralapon szeretnél főiskolára jelentkezni akkor azt és a benne levő jelentkezési lapokat kell megvásárolnod. Kitöltened és postára adnod 2010 febr 15-ig:)

Mellékelned majd kell az érettségi bizonyítványod másolatát ha végeztél a technikusit is. Ha van nyelvvizsgát akkor azt is.

Ahová jelentkezel ott minden le lesz írva a felvételi tájékoztatóban mit kell benyújtani,hogyan számolják a pontokat és a többi.

A könyvet bármelyik könyvesboltban meg tudod majd venni.

Ha interneten akarsz jelentkezni akkor a

www.felvi.hu oldalon teheted meg és ott meg vannak ugyanígy az információk.

Sok sikert!

2009. szept. 16. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

első vagyok. én nem vettem ilyen tájékoztató könyvet. miért adjak ki ezreseket, ha a neten ugyanúgy megtudok mindent ingyen?!

e-felvin jelentkeztem

2009. szept. 16. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm!

A jelentkezési lapot máshol is meg tudom venni?

2009. szept. 16. 22:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!