Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mire jegyzeteljek egyetemen?

Mire jegyzeteljek egyetemen?

Figyelt kérdés
Fejtsd ki legyszi! :)
2013. márc. 19. 10:06
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Vidd be a nyomtatott jegyzetet. És azt egészítsd ki a sajátoddal ami még szükséges.
2013. márc. 19. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Silber ***** válasza:

Attól függ. Milyen szak?

Bölcsész szakokon akár laptopra is. Azonban mérnökin kizárt, ott általában sok ábrát kell rajzolgatni. És amit kézzel elkészítesz fél perc alatt, az akár 5 percbe is beletelhet gépen. Annyi idő alatt pedig három másik, fontos dologról maradtál le.

2013. márc. 19. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
nekem egy füzetem volt, lefűzhető lapokkal, így nem cuccoltam naponta több kiló papírt magammal. Itthon aztán szépen lefűztem tárgyanként.
2013. márc. 19. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Én füzetbe vagy papírra lejegyzeteltem mindent, otthon pedig az egészet átírtam gépbe. Ezt azért szerettem, mert előtte gyakran előfordult, hogy a kapkodva leírt mondat magyartalan, következetlen volt, és gondolkodnom kellett, hogy mit is írtam le, így viszont a saját szavaimmal fogalmazom át, ami nehezebb anyagnál a megértést is segíti, és már az átgépelésnél rögzülnek az agyadban egyes részek. Meg akkor is hasznos, ha hozzám hasonlóan rondán, néha olvashatatlanul írsz:D Kinyomtatva és összefűzve pedig tökéletesen tanulható vizsgához.
2013. márc. 19. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

én a klasszikus "minden tárgyból egy füzet" módszert ajánlom.

persze nem mindegy h milyen szakon vagy. ha magolósabb a tárgy és fent van az előadás anyaga neten (pl a diák, amit kivetít), akkor érdemesebb arra jegyzetelni.


én jobban szeretem a kézzel írt dolgokat, vagy ha más nincs akkor nyomtatott. de gépről abszolút nem szeretek tanulni, ezért arra jegyzetelni szerintem felesleges.

2013. márc. 19. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Én füzetbe szeretek írni.

Átírni már lapokra, gimi óta mindig gyűjtöm a már nem használandó füzetek üres lapjait, mindig van pár köteg itthon. Ha előadáson vagy gyakorlaton csúnyán írtam, vagy egyszerűen olyan kedvem van, itthon, vagy dögunalmas előadáson átírom lapra. Azt bugyikba rakom, vagy kilyukasztom és ilyen mappába befűzöm.

2013. márc. 19. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!