Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Szerintetek szakácsnak vagy...

Szerintetek szakácsnak vagy ápolónak menjek? Szerintetek nem gáz, ha fiúként ápolónak mennék?

Figyelt kérdés

Tudom a két szakma teljesen eltérő, de főként, azt nézem, hogy az adott szakmával mennyire lehet boldogulni a jövőben. Szakácsot azért választanám, mert szeretek enni, ill. valamennyire érdekelnek a kulináris dolgok. Ez mellett nem elhanyagolható, hogy külföldön egész jól lehet vele keresni.

Ide mennék, ha ezt választanám: [link]


Ápoló mellett az szól, hogy 3 évig egészségügyi szakközépiskolába jártam és így voltak különóráim (utolsó évemet estin kezdtem). Bár ez nem tartozik főként hozzá, de egy kicsit érdekel a pszichológia is. Külföldön kimagaslóan jól lehet vele keresni pl. Németország, Svájc, ill. a szakáccsal ellentétben itt nem kell félni attól, hogy csak idénymunkát találok.

Ide mennék: [link]

Itt abban az estben, ha nincsenek "előismereted" 3 éves a képzés, de mivel nekem már van 3 éves egészségügyi szakközépiskolában szerzett "tapasztalatom" így csak 2 év lenne.


Most 19 éves vagyok és jó lenne legkésőbb 22 évesen munkába állni. Semelyik szakmához nincs különféle kötődésem. Fontos szempont, hogy mennyit keresek mivel majd idővel saját vállalkozásba szeretnék fogni és spórolni szeretnék. Nagy eséllyel külföldre fogok menni úgy, hogy kereseti szempontból elsőként nem az itteni viszonyokat nézem. Ill. a Meta Szakközépiskolában (ápoló) elméletileg kollégiuma is van, bár ennek még nem néztem utána.



2013. márc. 19. 12:41
 1/5 A kérdező kommentje:
*Kollégium, azért fontos, mert vidéken lakom.
2013. márc. 19. 12:46
 2/5 anonim ***** válasza:
Jól vésd az eszedbe: mindkét szakmával külföldön többször annyit keresel, mint itthon.
2013. márc. 19. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Nem gáz, ha fiúként ápolónak mész. Egyébként is, legalább nők között dolgozhatsz. :) Meg nem is csak ezért, hiszen ápolóként Magyarországon is biztosan el tudsz helyezkedni, igaz, nem sokért, de szerintem a szakácsokat sem fizetik agyon. De abból meg sok van szerintem.

De egyébként szerintem te is errefelé hajlasz, nem? Nehezebb ugyan a munka, de ha van egy kis szociális érzéked, akkor jó.

2013. márc. 19. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 johaweb válasza:

Alapból minden foglalkozás tökéletes, ha szereted és az ápolói emellett hivatás is. Valóban kiemelten keresett, mivel nagy a hiány, kifejezetten idősgondozókra van nagy szükség.

Viszont az idegen nyelv ismerete minden esetben elvárás és az ápolói szakterületen kifejezetten előnyt jelent a jármű vezetői engedély (jogosítvány).

2013. márc. 19. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

-Szakács:


?Előnyök: ingyen tudsz enni


?Hátrányok: egész nap a meleg konyhában kell robotolnod,túltelített a szakma, a legtöbb helyen zsebbe kapod a pénzt, úgyhogy a munkaadók próbálnak lehúzni,hogy ne kelljen utánad adót fizetni,s így juttatásokat sem kapsz,kevés fizetés(kezdőként kb.60000 Ft.


-Diplomás ápoló:


?Előnyök: keresett szakma,külföldön is keresik őket,a szakácsnál jobb fizetés külföldön


?Hátrányok: hányást, egyéb testnedvekkel fogsz találkozni, nehéz munka(mármint nem annyira nehéz,mint egész nap árkot ásni, de azért a kötözködős betegeket is el kell látni),nem zsebbe kapod a lóvét.

2013. márc. 19. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!