Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mit kezdjek magammal? Mit...

Mit kezdjek magammal? Mit ajánlanátok?

Figyelt kérdés
11.-es vagyok, lassan fel kell vennem a fakultációt. Kell egy 5. választott tantárgy is. Biológia, kémia, fizika, informatika kilőve. Mi maradt? Második nyelv illetve a földrajz. Érdekel a kisgyermekekkel való foglalkozás, a fogyatékos emberek segítése, mások segítése, illetve a természetvédelem. Elég erős gimnáziumba járok, de földrajz fakt nincs, magamtól kellene felkészülnöm. Emeltezni nem akarok belőle, mert úgy sem kell szinte sehova. Az angol, magyar vagy töri emelt mennyire nehéz? Mert ezek közül kellene egyet választanom. Illetve ti mit ajánlanátok, hova menjek ilyen irányultsággal?

2013. márc. 20. 16:56
 1/3 anonim ***** válasza:

szia!

a fogyatékos emberekkel való foglalkozás, a gyógypedagógia és egyéb ilyen dolgok általában biológiát követelnek, de ha nem is feltétlenül szükséges hozzá az érettségi, ott biztosan kell majd tanulnod.

angol emeltről nem tudok nyilatkozni, nem vagyok jóban a nyelvvel és a középpel is küzdök :D

magyar emeltre azt mondják, hogy elég nehéz, nálunk a faktos csoportból 2 ember van, aki ebből emeltezik.

töri emeltet tudom ajánlani, ha tudsz tanulni. fel lehet rá készülni, mert konkrét és egyértelmű követelménye van - bár tény, hogy rengeteg (228 tétel az írásbelin). én ebből teszek emeltet (meg németből).

földrajz középszintű érettségire szerintem fel lehet készülni egyébként egy jó földrajzkönyvből:) ha érdeklődsz a föcitanároknál, biztosan segítenek! én úgy hallottam, az nem nehéz különösebben.



ennyit tudtam hozzászólni, remélem valamit segítettem:)

2013. márc. 20. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ha Biológia kilőve akkor környezetvédelemmel ne foglalkozz.


szerintem szakápoló+idegen nyelvek


Angliában és Német nyelvterületen is keresett az ilyesmi.

Vannak sokan akik gyerekeket tanítanak úszni Ausztiában ill. nyugaton.

2013. márc. 21. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Érettségizni nem szeretnék belőle semmiképp, de a kellőszakhoz való dolgokat megtanulnám, csak feleslegesen sokat nem szeretnék megtanulni.
2013. márc. 21. 15:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!