Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mik a lehetőségek a katonai...

Mik a lehetőségek a katonai pályára készülőknek?

Figyelt kérdés
Például mik egy hadmérnök, hadtápos, vagy egy "szimpla" tiszt feladatai?

2013. márc. 23. 20:44
 1/7 anonim válasza:

A hadtápos feladata szerintem az utánpótlás a-ból b-be történő megszervezése,A gazdasági szervezetek ellátási és elosztási tevékenységeit és feladatait tervezi, stb..

Szimpla tiszt meg szerintem nincs hanem szaktiszt van pl:radarálommás vezető(parancsnok)

2013. márc. 23. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
...és a hadmérnök?
2013. márc. 24. 09:00
 3/7 A kérdező kommentje:
Milyenek a kereseti lehetőségeik?
2013. márc. 24. 19:44
 4/7 anonim válasza:

A havi alapilletmény 106 ezer forint, őrvezetőként 117 ezer, tizedesként 119 ezer, szakaszvezetőként 130 ezer, míg őrmesterként bruttó 142 ezer forint forint.altisztek bruttó 191 ezer 157, a tisztek pedig bruttó 389 ezer 522 forintot keresnek.

Afganisztánban szolgálatot teljesító magyar szakaszvezető nettó 600 ezer forintot keres, tiszti beosztásban pedig már közel 800 ezret.keres.De ha az egyetemet elvégzed akkor tiszti rendfokozatod lesz (általában hadnagy) ilyenkor a tiszti fizetés jár ahogy az előbb leírtam.Vagy elvégezheted a honvédség képzéseit.Elhelyezkedési esélyek nagyon jók hivatásosként mindenkit aki(megfelelő végzettségű) felvesznek.

2013. márc. 24. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Biztosan reális az a háromszázezret meghaladó tiszti illetmény? (Kissé túlzónak tűnik...)
2013. márc. 25. 14:18
 6/7 anonim válasza:
Szerintem nem sok amúgy nettóban (vagyis amit kézhez kapsz) 254.795 Ft jelent az annyira nem sok de nem biztos hogy ennyit keresnek lehet kicsit több vagy kevesebb.De körülbelül ennyi.
2013. márc. 25. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Most figyelj, az az annyira nem sok mindig relatív... ;)
2013. márc. 25. 18:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!