Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Magyarországon mindíg is csak...

Magyarországon mindíg is csak a SZIE-en volt állatorvos képzés?

Figyelt kérdés

2013. márc. 23. 22:39
 1/4 anonim ***** válasza:
Nem. A Szent István Egyetem már csak egy összevonás következménye. Régen a Gyógypedagógiai Főiskolával szemben volt és semmi köze nem volt semmiféle SZIE-hez.
2013. márc. 23. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Előző válaszoló kicsit belekeveredett a dolgokba. Az Állatorvosi Egyetem régen (akár az 50-es években is) ott volt a VII. kerületben, és ma is ott van. Állatorvosi képzés csak ezen az egy helyen volt és van Magyarországon. Az tény hogy régen nem a SZIE egyik kara volt, hanem önálló intézmény. IGAZ régen SZIE nem volt, ez az egyetem csak a 90-es évek nagy egyetemi összevonásának a terméke.
2013. márc. 24. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Az első válaszoló is pontosan így tudta, ahogy a második.
2013. márc. 24. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

A magyar állatorvosképzés tavaly ünnepelte a 225. évfordulóját. Ezalatt több különböző néven is futott, és több helyen is zajlott a képzés. Csak 2000 óta tartozik a SZIE-hez, közvetlenül előtte önálló egyetemként működött. Nem volt mindig az István utcában, 1871 és 1881 között költözött az iskola erre a campusra. Tavaly az évforduló alkalmából ki is adtak egy könyvet a magyar állatorvosképzés történetéről.

Ha érdekel, itt olvashatsz egy kis összefoglalót a képzés történetéről:

[link]

2013. márc. 24. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!