Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Érdemes bevállalnom majd? Mit...

Érdemes bevállalnom majd? Mit ajánlotok, akkor hova menjek, ha nem ide?

Figyelt kérdés
"Kinéztem" magamnak az ELTE IK programozó informatikus szakát. Informatikából nagyon jó vagyok eddig (10.-es vagyok), érdekel a téma, főleg a programozás része, egy-két nyelvet már tudok is. Mármint programozási nyelvet. :D Matekból viszont nem vagyok túl jó, én én úgy tudom, hogy ott nagyon sok minden a matekra épül. Eleve, törit tanulom emelt szintem, matekból így, alap elvárásokkal 4-5-ös vagyok, de inkább négyes. Mindenképpen informatikát szeretnék majd tanulni, de nem tudom, hogy ha nem itt, akkor hol. Tudom, hogy messze van még, de nem szeretném az utolsó pillanatban kitalálni, mi legyen, és jobb ilyenkor tájékozódni. :) Szóval, mit ajánlotok nekem?
2009. szept. 18. 16:20
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Akárhol tanulsz informatikát, mindenhol van benne matek, nem is alacsony szinten.
2009. szept. 18. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Pontosan, ha infóval akarsz foglalkoznod nem úszod meg a matekot sehol és nem csak a mechanikus részéről van szó, amit pl gimiben is tanítanak, hanem a nagyon mély elméleti részről is.

Mellesleg ha infóval akarsz foglalkozni bátran ajánlom a BME mérnök informatika szakát. Itt tulajdonképp kapsz egy villamosmérnök-informatikus 2 az egyben diplomát és tényleg 1000 fajta dologgal foglalkozhatsz utána akár a hardver részével, akár nagy vállalati rendszerekkel, akár szoftverfejlesztéssel, akár hálózatokkal, akár mobil eszközökkel ;) Szakosodás kérdése és legalább szerintem legalább olyan jó programozó leszel a végén mint egy ELTÉS aki csak ezt tanulja (megjegyzem, hogy nagyságrendekkel nehezebb is elvégezni). Munka szempontjából is jobb, nagyon elismert belföldön (ha már vért izzadsz a diplomádért), de ami talán mégfontosabb külföldön is, ahol ugyebár lazán 5x annyit keresel, mint itthon. :)

2009. szept. 18. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!