Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hol tanuljak tovább, ha a...

Hol tanuljak tovább, ha a későbbiekben neurolingvisztikával szeretnék foglalkozni?

Figyelt kérdés
Tudom, elég spéci területnek tűnik, de úgy érzem, ez állna hozzám a legközelebb. Az egyedüli probléma, hogy nem tudom, hova menjek. Lehetőleg hazai intézmény érdekelne. Előre is nagyon köszönöm.

2013. márc. 27. 20:39
 1/2 anonim ***** válasza:
Én azt mondanám ennek alapján: [link] hogy a legjobb, ha biológiát és nyelvészetet is tanulsz. Meg informatikát. :-) A biológiát lehet biológus szakon vagy orvosin is, hiszen agyműködésről van szó. Ha választanod kell, akkor inkább a biológiát tanuld egyetemen, a többit könnyebb öntevékenyen hozzávenni, mint fordítva. De igazából nem fogod tudni elkerülni a nyelvészet magas szintű elsajátítását.
2013. márc. 28. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Mindenképp nyelvészet szakot kell választanod, később specializálódhatsz (sajnos nem tudom, hogy otthon erre az irányra van-e lehetőség egyetemen, mivel én külföldön tanulok és főként szociolingvisztika a területem) de a biológiával teljesen más irányba mész el. Miskolcon elég jó a nyelvészeti képzés, ha jól emlékszem, bár az ismerőseim túlnyomó része az ELTÉn tanult.
2013. márc. 30. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!