Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Gáz ha valaki nem akar kitűnő...

Gáz ha valaki nem akar kitűnő lenni, illetve diplomát?

Figyelt kérdés

Voltam kitűnő, de úgy érzem megvan a hátránya, ha véletlen nem teljesítek úgy, rögtön : mi történt? miért?

4 fölötti átlagom van, de nem esek pánikba ha valami rosszabbra jön ki. Pl. matek, soha nem lesz rá szükségem, egy 3-as érettségivel nagyon megelégednék, helyette tanulok a két tanult nyelv mellé egy másikat, más képességeimet fejlesztem.

A barátnőm emiatt gyakran tesz megjegyzést. "őt kivágja az anyja ha lesz 2-es meg 3asa" "a diploma ma alap dolog, ő nem is hagyná a gyerekét otthon lakni ha nem akarna"


Én szakmát szeretnék továbbtanulni, a szüleim támogatják mert ismernek, amit szeretnék hiány és igaz fizetős de azt szeretném csinálni. Így a jegyeim nem annyira befolyásoló tényezők, mivel okj. Jó átlagot szeretnék, de nem azért töröm össze magam, hanem mellette tanulok olyan dolgokat amikre tényleg lesz szükségem.

Miért kell lenézni azt aki nem akar tömegdiplomát? Attól még én is fogok tanulni.


2013. ápr. 3. 20:04
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Azt kell tanulni, amiből meg tudsz élni és érdekel. Ha neked éppen egy szakma jön be, akkor legyen az; ezzel semmi baj.


Ami a tanulást illeti: én hasonlóan állok hozzá...amit szeretek, érdekel és amire szükségem van, azt komolyan tanulom. Ami nem azt max. érettségi miatt tanulom, mert engemet pont egyetem érdekel, így azért nem árt ha jó lesz a vittpontszámom, de pl. nem fogok 500+ oldalas könyveket olvasni el csak azért, hogy 1 ponttal több legyen. (Akkor inkább matekra gyakorlok még egy kicsit).

Szerintem ez így tökéletes. Ha hasznos dolgokat tanulnánk, akkor talán érdekelt is lennék, de nem hiszem hogy fejből tudni mondjuk Pilinszky x versének kánon szerinti értelmezést "hasznos".


Amúgy én úgy látom, hogy a szakmunkások jelentős része a diplomásokat nézi le, a diplomások jelentős része pedig a szakmunkásokat. Tehát szerintem e mögött csak annyi áll, hogy az emberek szeretnek valaki(ke)t lenézni, mert ezáltal magukat dicsérik burkoltan, legyen az a fiatalabb generáció, egy másik ország vagy más írányba elhelyezkedő személy.


Tehát rossz körökben igen, amúgy nem.

2013. ápr. 3. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
A legtöbb ember az érettségi után nem tudja mit kezdjen magával, ide-oda csapong, aztán ha végül elvégez valamilyen iskolát, ott is csak egy elvárt minimumot teljesíti, a szabadidejéből egy percet se hajlandó foglalkozni a szakjával. Te nagy előnyt élvezel velük szemben azáltal, hogy már most tudod, mivel szeretnél foglalkozni, és hivatásként tudsz tekinteni a szakmádra. Majd ezt akkor fogod igazán értékelni, amikor te már képes leszel fenntartani egy saját lakást, és teljesen önellátó vagy, miközben még sok ismerősöd, osztálytársad a szüleik pénzén fut neki 4. alkalommal az egyetemnek, vagy éppen azt panaszolja, hogy mennyire utálja amit csinál, mennyire nem tud elhelyezkedni. Tehát ne aggódj azon, hogy 1-2 idióta mit gondol, ne lustulj el, és akkor nem lesz semmi gáz! Sok sikert:)
2013. ápr. 4. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Mi az a szakma ami ennyire megfogott?
2013. ápr. 4. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

A szakmások sokkal kézzelfoghatóbban, sok-sok gyakorlati órával tanulnak. Az én szakmám pl. OKJ-vel megbecsültebb, mint a diplomás verziója. Nálunk sok az alapozó tantárgy, sok az elmélet, de azt se tudjuk, mi a szakma értelme. Az OKJ-sok viszont rögtön gyakorlatoznak, a h.lye mechanika meg satöbbi alapozás helyett.

Manapság sok a piacképtelen diploma... Sok az egyetem, főiskola, sok a szak, egy-egy szak sok helyen indul. Sokszor a büfészakok indulnak sok helyen, meg amihez nem kell különleges tanerő és különleges laborok, eszközök. Ezt a múltkor megfigyeltem a felvi.hu-n.


Menj csak szakmára, és igen, így tényleg felesleges lenne kitanulnod a beled.


Szerintem egy szakmás a gyakorlati részekre megy rá. Sokszor kell kézügyesség, sokszor kell türelem, más szakmákhoz empátia. Sok szakma monoton. Más szakmák nem, de ott végig figyelned kell. Megvan a szakmáknak is a nehézségük, és mindegyik külön embert kíván. A szakma, lehetőleg elhivatott emberét.

Egy diplomás sokat tanul, sok-sok elméletet. Ő - bár sok kivétel van tudom!! - inkább az agyát használja, TALÁN kevesebbszer a kézügyességét, és kevesebbszer a türelmét.

Egyik OKJ-t végző barátnőmnek mondom (mikor OKJ-ra csábít), hogy én tanulni szeretnék, és a tudásból megélni. A lexikális tudásból. Tervezni, kutatni. Erre úgy érzi, lenézem. Nem, nem nézem le. Ráadásul mint a kommentem elejéből kiderül, nem is jó szakot választottam.

Szóval szerintem sokszor inkább a félreértésekből származik az az érzése az emberkéknek, hogy ők le vannak nézve.

Pl. említett barátnőm szakmájához nem kell sok elméleti tanulás, magolás. Tehát igazam van, nem magolnak sokat. ELLENBEN fontos a munkája, amihez türelem, az ember szeretete kell ja és nagyon fárasztó a munka, és sajnos nincs megfizetve. Mint manapság sok munka nincs, és valahogy a legnehezebbek, vagy a legtöbb türelmet igénylők..

2013. ápr. 12. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!