Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ha már felvételiztem idén...

Ha már felvételiztem idén nappali tagozatra egyetemen, akkor meg lehet változtatni a jelentkezést, hogy ugyan abban az iskolában levelezőre átvegyenek?

Figyelt kérdés
Idő közben az egyik szülőm elvesztette a munkáját és kérdéses hogy mikor talál újat, nekem pedig adódott egy jól fizető álláslehetőség de idén mindenképpen szeretném elkezdeni az egyetemet van rá esély hogy átraknak még idén levelezőre?

2013. ápr. 9. 19:20
 1/3 anonim ***** válasza:
Javítson ki valaki, ha tévedek, de én úgy tudom, hogy ilyet nem lehet. Legalábbis pár éve nekem azt mondták, hogy ehhez újra kell felvételizni (hiszen a különböző munkarendű képzések külön jelentkezésnek számítanak, az se biztos, hogy indul mindkettő), vagy ha mégis valahogy át tudnak varázsolni, akkor csak költségtérítéses képzésre. Lehet, hogy ez egyetemenként változó, az a legbiztosabb, ha az adott intézmény tanulmányi osztályán érdeklődsz.
2013. ápr. 9. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Jól mondta az első válaszoló!

Én is úgy tudom, hogy már csak a sorrenden lehet változtatni, a nappali és a levelező tagozat két teljesen elkülönült jelentkezés. Mivel a levelezőset nem jelölted be, akkor csak a nappali jöhet számításba!

De! Szerintem elképzelhető, hogy amikor elkezded az egyetemet, lehet kérvényezni, hogy tegyenek át levelezősre, csak ott megint adódik egy kérdés: az államilag fin. formád attól megmarad vagy sem?

Azt javaslom, h hívd fel az érintett egyetemek tanulmányi osztályait és mindenre kérdezz rá, ami nem világos.

Ezen kívül, még egy lehetőség van: ha passzív félévet kérsz. De ezt nem nagyon javaslom. Remélem tudtam segíteni!

2013. ápr. 10. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönök mindent! :)
2013. ápr. 10. 16:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!