Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Pénzügy és Számvitel BSC-vel...

Pénzügy és Számvitel BSC-vel el lehet helyezkedni? Szeretnék mesterképzésre is menni, de jó lenne ha nem 24-25 vagy akár 26 hanem 22-23 évesen már dolgoznék és pénzt keresnék.

Figyelt kérdés

Érdekel a logisztika, pénzügy és a nemzetközi gazdaság és gazdálkodás MSC, ezek valamelyikére akarok menni. A tandíj 225000-250000 Ft körül van, de ez egyetem függő. A szüleim nem tudnak támogatni, így a tandíjra a pénzt nekem kellene megkeresni (diákhitelt nem akarok felvenni). Jelenleg van annyi félretett pénzem, hogy 1-2 félévet + tankönyveket én álljak. Arra gondoltam hogy a 3 szak közül valamelyiket majd levelezőn végzem el, mellette dolgozok.

Viszont ha PSZ-es alapdiplomával csak havi 80-90 ezret keresnék, akkor abból épp hogy csak tudnák hazaadni pénzt, fizetni a tandíjat és a saját kiadásaimat :S


2013. ápr. 10. 12:43
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Én pénzügy szakon tanulok levelezőn, ami a pénzügy-számvitelre épülő mesterképzés, csak nekem nincsen ilyen alapdiplomám, más szakról érkeztem. Azok az évfolyamtársaim, akik egyenesen a pénzügy-számvitel alapszakról érkeztek, mind a szakmában dolgoznak, ez nyilván nem egy reprezentatív minta, de azért azt sejtem, ez alapján igenis el lehet vele helyezkedni. Habár ezen szak mellé nem árt elvégezni a mérlegképes könyvelőt, ez általában 1 vagy 2 extra vizsgával megtehető, mert sokat beszámítanak, mivel a szakon tanítanak könyvelni is.


Ugyanakkor ha ilyen területre akarsz menni, legyen annyi eszed, hogy felfedezd az arbitrázs lehetőségeket, a diákhitel 2 pont ilyen, ha van annyi pénzed, hogy ki tudsz fizetni 1-2 félévet, akkor azt kösd le bankban, vagy vegyél belőle prémium államkötvényt, ezzel elérve 6-8%-os hozamot, majd vedd fel tandíjra a 2%-os kamatozású Diákhitel 2-t. 2%-os kamatra hitelt felvenni gyakorlatilag ingyenpénz, hiszen minden irányadó kamat és az infláció is jóval fölötte van.

2013. ápr. 10. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod! A diákhitel 2-t levelező tagozaton is lehet igényelni? Ha jól tudom ez a fajta diákhitel az, amit közvetlenül az egyetemnek utalnak.

egyébként a tandíj kifizetése csak az egyik gond. ha levelezőre megyek és nem lesz munkám akkor ugyanúgy a szülők fognak eltartani, ami engem zavarna :S ha viszont nappalin tanulok, akkor legalább lehet diákmunkám...

2013. ápr. 10. 22:22
 3/6 A kérdező kommentje:
egyébként a pénzügyről tudnál mesélni? mi az ami neked nehézséget okoz? érdekesnek találod?:)
2013. ápr. 10. 22:28
 4/6 anonim ***** válasza:

Sziasztok! Én pénzügy-számvitelen végeztem el az alap-és mesterképzést is a PSZF-en. Rendkívül könnyel el tudtam helyezkedni az államvizsga után egy nagy multinál, de meg kell mondjam, hogy a bsc-s diplomám is bőven elég lett volna ahhoz, hogy felvegyenek. Ebből a szempontból az msc nem adott semmi többletet. Igazából a munkáltatók még nem is igazán tudják hova tenni ezt a dolgot.

Én nem csináltam meg a mérlegképes könyvelőit, és mint kiderült nem is lett volna rá szükség. Ugyanis ha külföldi céghez még dolgozni, itt IFRS, vagyis nemzetközi számviteli szabvány szerinti könyvelés folyik, a mérlegképes könyvelői tanfolyamon pedig a magyar számviteli standardok szerinti dolgokat tanítják. Én rengeteg számvitelt tanultam életemben, jó is voltam belőle mindig, de amikor bekerültem a munkahelyemre, akkor döbbentem rá, hogy ott teljesen máshogy működnek a dolgok, és a 6-7 éves számviteli tanulmányaim nem sokat érnek.

Én azt mondom, hogy pénzügy Bsc diplomával, nagyon jó angol tudással simán el lehet helyezkedni, hogyha a személyiséged is megfelel az adott cégnek (szimpatikus, kellemes embernek találnak-e, mennyire vagy motivált, alázatos stb).

2013. ápr. 28. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

köszönöm a te válaszod is! Eddig nagyon bizakodó vagyok!:)

Egyébként én úgy tudom, hogy PSZ alapdiplomával már lehetsz mérlegképes könyvelő, tehát nem kell hozzá külön tanfolyam pluszban. [link]

2013. ápr. 28. 17:07
 6/6 anonim ***** válasza:

2. vagyok, amikor én végeztem BsC-n 2010-ben akkor úgy volt, hogy akik számvitel szakirányon végeztek, ők automatikusan megkapták a mérlegképest a diploma mellé. Akik pénzügy szakirány végeztek, mint én azoknak nem járt automatikusan, hanem csak bizonyos tárgyakat kellett csak megcsinálni, a többit ki lehetett váltani. (De úgy tudom, hogy ez a rendszer már megszűnt és a számvitel szakirány mellé sem adják csak úgy oda a mérlegképest). Amúgy PSZF-en 2. év után van szakirányválasztás.

Abban csak megerősíteni tudlak, hogy ebben a szakmában az a jó, ha minél korábban elkezdesz dolgozni. A nagyobb cégek jobban is preferálják a fiatalokat, mert ők még motiváltabbak, terhelhetőbbek stb. Érdemes fősuli alatt gyakornoki helyet keresni. Én viszonylag későn, 24 évesen kezdtem el dolgozni, és néha kicsit rossz érzés volt, hogy a velem egyidősek már jóval tapasztaltabbak, akár magasabb poziban is vannak, csak azért, mert én még 2 évet ráhúztam msc-vel. Úgyhogy hajrá! ;)

2013. ápr. 28. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!